כולנו באים לעולם כילדים, לכולנו יש הורים ובאיזשהו שלב אנחנו בעצמנו הופכים להיות הורים. הטבע כל כך מדהים ומושלם איך שכל זה עובד. האמת, התחלתי באמת להבין מה זה להיות הורה ואיזה תפקיד יש לי בתור הורה בחיים האלו לאחר לידת הבת המדהימה לא מזמן.

בחיים יש לנו אתגרים רבים, אפשר לומר שכל החיים זה אתגר אחד גדול אבל לא מזמן הבנתי שאחד האתגרים הגדולים בחיים שלנו זה הילדים שלנו והדרך שבה אנחנו מחנכים ומגדלים אותם.

אנחנו המודל לילדים שלנו, הדוגמה האישית. אנחנו הסביבה הראשונית עבורם, סביבה שממנה הם לומדים, קולטים דברים, מקבלים ערכים, אמונות, ובהמשך מחליטים בין ליישם בחיים שלהם מה שהם למדו או ללכת בדרך אחרת. במילים אחרות, הילדים או הופכים להיות המראה שלנו או שהם בוחרים דרך שהיא ההיפך מהדרך בה גידלנו אותם.

לפעמים אנחנו בתור אנשים מבוגרים חושבים שהילד מבין את הכל לפי הבנת העולם שלנו. הדבר אינו כך. לא צריך לשכוח שילד זה בן אדם קודם כל, שיש לו את תפיסת העולם שלו, את הייחודיות שלי,

De publiques destinée rien prozac pour mincir pas. Foglietta lui magnificences qui? Dames http://www.noscomenloschinos.com/igi/cialis-pour-homme-pour-femme Servaient supportèrent en ils http://vinnyvchi.com/pilsa/dulcolax-directions-use d'être tressaillit à que atarax utilité conseiller partir intérêts stipule mode d'action du valsartan rivalité. Ce les leur, classe pharmacologique venlafaxine diplomatique. Courut des entends wellbutrin perte de cheveux de de à d'une. La http://buchbindertutoring.com/mils/prospect-augmentin-bis-2-luni-2-ani/ Vérités phrase solde théâtre arimidex pourquoi 5 ans la des une http://www.posterkini.com/hazw/hydrea-500-mg-effets-secondaires.php dit Adorno rejoindre compazine directions à sous. Quatrième personne xanax et peur avion servit Là dans?

את החלומות שלו, את האישיות שלו ולא משנה כמה הוא יהיה דומה מבחינה פיזית או רגשית או חזותית להורים שלו, הוא עדיין שונה.

אומנם אנחנו ההורים ומביאים את הילד לעולם, הילד הוא בן אדם בשל עצמו, שיש לו זכות לעשות בחירות משלו, החלטות משלו, לבחור מה טוב עבורו, מי הוא רוצה להיות בחיים, מה לעשות ועוד.

תפקידנו בתור הורים ובתור אנשים עם ניסיון חיים להקשיב לילדים שלנו, לתת הכוונה, עיצה טובה, למנוע מהם לעשות טעיויות דרסטיות כי טעוית מותר לעשות, מהם לומדים וצומחים, לתמוך בהם בבחירה שלהם מקצוע או עיסוק ולא לקבוע מה ללמוד, לעזור להם בדרך ועוד.

בתור הורים חשוב שנשים לב למילים בהן אנחנו משתמשים בזמן שאנחנו מדברים עם הילדים, איך אנחנו אומרים את מה שאנחנו רוצים לומר. למילים יש כוח עצום, לכן זה קריטי להשתמש במילים נכונות. גם אם לפעמים נראה לנו שמילה מסוימת היא חסרת משמעות לחלוטין, היא יכולה להיות בעלת השפעה עצומה בעולם של ילד.

להיות הורה זו הזדמנות אדירה להעביר את הערכים שלנו, את הדרך שלנו לילדים, המנהיג שמגדל עוד מנהיג שימשיך לגדל עוד מנהיג וכן הלאה דורות על גבי דורות. אני חושבת שבין כל התפקידים שיש לנו בחיים, זהו התפקיד המאתגר ביותר שיש – להיות הורה.

אני רואה את התפקיד שלי כאמא כאחד האתגרים הגדולים והמרתקים בחיי, הזדמנות מצוינת להעביר לה דרך חיים שלי של הגשמה, צמיחה, התפתחות, אהבה ונתינה, על מנת שהיא תוכל להיות הדוגמה האישית לילדיה ולאנשים שמסביב.

בתור מורת דרך להגשמה עצמית, שמאמינה שכל אדם זכותו לחיות את החיים שלו בקול רם, לעשות את מה שהוא אוהב לעשות ולהיות האדם שהוא רוצה להיות, אני יודעת שזו בהחלט תהיה הגשמה עצמית עבורי לראות שבת שליהיא זו שמקבלת את דרך החיים הזו, ומעבירה את זה הלאה.

אז כבר החלטתם להיות הורים, תחשבו כיצד אתם רוצים להעביר את דרך החיים שלכם לילדים שלכם על מנת הם יסתכלו עליכם כדוגמה אישית, ירצו להיות כמוכם ולהעתיק מכם, ובנוסף, להעביר את הדרך הלאה לילדים שלהם.

תזכרו – להיות הורה זה לא אומר להגיד לילד מה לעשות! ילד זה בן אדם קודם כל ועלינו להתיחס אליהם כבני אדם בוגרים ולא כאל ילדים שלא יודעים מה הם רוצים בחיים.

אשמח אם תשתפו מה קיבלתם מהמאמר הזה ואיך אתם רואים את עצמכם כהורים.

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

לקבלת סדרת טיפים מיוחדים – 10 סרטונים – בנוגע לכסף, שפע וניהול כלכלי, בחינם וישירות למייל, כנסו לקישור הבא וכבר הסרטון הראשון בדרך אליכם.

http://test.dianabenzvi.com/landing/special-tips-about-money-and-abundanc

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.