נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו. כי אם אשאל אתכם מהו הדבר החשוב ביותר בחיים על מנת שנוכל לתפקד, לחיות ולהינות מהחיים? הבריאות שלנו. וכאשר אני אומרת בריאות – הכוונה לבריאות פיזית, נפשית, רוחנית, רגשית, חברתית , מחשבתית. לזה הכוונה בריאות. ולא משנה כמה עשירים נהיה, לא משנה כמה דברים גדולים נרצה להשיג, אם איננו נמצאים מבצב בריאותי תקין שזה אומר מבחינה פיזית, רגשית ונפשית, הכסף הזה לא יתן לנו את האושר האמיתי, החיים שלנו איפשהו יהיו ריקים.

ומה זה בריאות? בריאות זאת אנרגיה, בריאות זה חיוניות, זה ויטאליות, זה לקום בבוקר עם האנרגיה הנכונה ולהיות מוכנים להתחיל את היום, זה לשדר לעצמנו מחשבות שעוזרות לנו לשמור על המצב האנרגטי הגבוה. ומה קורה בפועל בעולם המודרני שלנו? בדיוק ההיפך. אחת הבעיות הגדולות היום בעידן של המאה ה-21 זה עייפות שהמוני אנשים מרגישים וחווים על בסיס יומי. עייפות הפכה להיות ה"מחלה" הנפוצה של העידן המודרני. מעטים אנשים שמתחילים את היום שלהם עם אנרגיה, מעטים אלו שנמצאים במצב אנרגטי מאוזן ומעטים אלו שיודעים מה המשמעות של אנרגיה ולמה היא חשובה כדי שנוכל לתפקד בצורה אפקטיבית בחיי היום יום שלנו מבחינה פיזית, רגשית ונפשית.

אנחנו צריכים אנרגיה על מנת שנוכל לממש את עצמנו בכל המובנים, על מנת ליהנות מכל דבר שאנחנו עושים בחיים, על מנת לשאוף להיות יותר, להשיג יותר ולתת יותר. אם אתם חסרי אנרגיה ומרגישים עייפים כל הזמן, האם יש לכם בכלל כוח לחשוב על דברים גדולים? להציב מטרות משמעותיות? לתת אהבה אמיתית לאנשים? ברור שלא! אם אין לכם אנרגיה, אין לכם גם חשק לדברים אלו, אין לכם את המוטיבציה וכל מה  שאתם חושבים זה רק לנוח, לישון ושיעזבו אתכם בשקט. ותחשבו על המטרות הגדולות שהצבתם לעצמכם, איך בכלל תגיעו לשם אם אינכם נמצאים במצב האנרגטי הנכון? התשובה היא שלא נוכל!

השאלה שנשאלת היא – מה גורם לכך שאין לנו אנרגיה? כביכול העולם רץ ומתקדם קדימה אבל ככל שהוא מתקדם ומשתכלל אנחנו מרגישים יותר ויותר עייפים. יש יותר ויותר מכשירים שאמורים להקל עלינו מבחינה המטבח, הכביסה, הכל נמצא לידינו – בין אם זה מכולות, רשתות מזון, אינטרנט שמאפשר לנו לעשות הכל מבלי לצאת מהבית – הכל נהיה יותר קל שכביכול אמור לעשות את הדברים יותר קלים עבורנו. אבל התוצאות הן הפוכות לגמרי. וזה נכון. לקדמה יש השפעה לא קטנה על האנרגיה שלנו או יותר נכון איך שאנחנו מיישמים את מה שהקדמה מביאה איתה בחיים שלנו. זאת אומרת, זאת לא הבעיה של הקדמה אלא איך שאנחנו מתחילים לפתח הרגלים לא מקדמים, תלות שרק משאירה אותנו באותו המקום, פוגעת בבריאות שלנו, בצמיחה והתפתחות אישית, רוחנית, חברתית שלנו.

היום רוב האנשים בקושי זזים, ילדים משחקים באייפונים ובמשחקים במחשב במקום לשחק ברחובות, אנשים נוסעים ברכב גם אם מדובר בנסיעה של 5 דקות, רוב הדברים נמצאים זמינים ומוכנים, יש שפע של אוכל שאינו תורם כלל לגוף, הרוב מקבלים תרופות על כל דבר קטן שכואב להם, הרוב מנהל אורח חיים מתוח ולחוץ שגוזל המון אנרגיה, הרוב נמצאים במרדף אחרי חשבונות ותשלומים, לסגור את החודש – ללא מטרות מצמיחות ומעצימות, הרוב עוסקים במקצוע שאינם אוהבים ומבזבזים את השנים הטובות של החיים, הרוב צופים בתכניות טלוויזיה שמזינים את התודעה "בג'אנק פוד" למוח – מחשבות שליליות ואירועים שליליים, הרוב מתחרים אחד בשני במקום להפגין פרגון ואהבה ועוד ועוד

אחרי כל הדוגמאות הללו שנתתי, האם זה פלא שאנשים עייפים, אין להם אנרגיה ומוטיבציה לקום בבוקר, לחיות את החיים? איך הם יכולים לייצר אנרגיה עם אורח חיים שכזה? ברור שזה בלתי אפשרי!!! עם אורח חיים שכזה לא פלא שיש מחלות רבות, לאוו דווקרא מחלות פיזיות אלא "מחלות" כמו השמנת יתר, עייפות יתר, דיכאון, סוכרת, ועוד. מחלות אלו לא היו קיימות כמעט בכלל לפני 200-300 שנה והן תוצאה מניהול אורח חיים הלא תקין, מעצם היותם באנרגיה נמוכה ועוד לעשות פעולות שרק מורידות את האנרגיה אפילו יותר. lesotho . אנרגיה זהו הדבר החיוני על מנת שנוכל לחיות חיים מלאים בתשוקה והתלהבות אבל אם איננו מזינים את הגוף, את התודעה ואת הרוח שלנו בחומר הנכון, לא נוכל לחיות בהתלהבות ובתשוקה וגם האנרגיה שנייצר תהיה לא נכונה בהתאם.

אז מה עושים? כיצד אנחנו יכולים לתרום לאנרגיה שלנו? להעלות אותה? לשפר ולאזן את המצב הבריאותי?

בדיוק בנושא זה החלטתי לקיים סדנה ייחודית שקראתי לה – ליצור חיי בריאות, כושר ואושר, סדנה חד פעמית בת שני מפגשים שבה תקבלו מענה על שאלות אלו ושאלות אחרות ותוכלו לקבל כלים מעשיים בתחום הבריאותי בכל המישורים שתקפיץ את רמת האנרגיה שלכם, תעזור לכם לקום בבוקר עם תשוקה, חיוך, עוצמה ומוטיבציה.

כל הפרטים לגבי הסדנה ניתן לקבל כאן בקישור:

http://www.dianafunfitness.com/landing/health-workshop

דיאנה בן צבי

מנטורית להצלחה והגשמה אישית, מאמנת אישית, מורה לריקוד וכושר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.