מה גורם לנו להתנהג בצורה שאנחנו מתנהגים? למה אנחנו עושים דברים מסוימים או נמנעים, מפחדים לא מעיזים לעשות דברים אחרים? מה גורם לנו לקבל החלטות מסוימות ולהימנע מלקבל החלטות אחרות?

התנהגות בני אנוש מושפעת מכמה גורמים חשובים אבל, מאמר זה אני רוצה להתמקד באחד מתוך שני דברים הכי מרכזיים – מודל החיים. על מנת שנוכל לעשות שינוי ולצאת לדרך של הגשמה עצמית, או לעשות כל שינוי בכל תחום נתון בחיים, עלינו להכיר מהו מודל החיים שלנו.

למה הכוונה מודל החיים?

לכל אחד מאיתנו יש מודל החיים במגוון תחומים – משפחה, זוגיות, חיים, עבודה, הצלחה, ועוד. מודל החיים שכל מה שחווינו, עברנו, הפנמנו, קלטנו, למדנו בחיים, מאז שהיינו ילדים ועד היום. מודל החיים שלנו  יכול להשתנות כתוצאה מאיזשהו אירוע מסוים שיה בעל חשיבות רבה בחים שלנו, וזה יכול לקרות בכל שלב בחיים.

כתוצאה ממודל החיים שלנו יש לנו דפוסי חשיבה מאוד מסוימים, מערכת אמונות מסוימת, ערכים מאוד ברורים ומוגדרים וזו למעשה המציאת שלנו.

כל האמונות, ערכים, חוקים, דפסי חשיבה ועוד או במילים אחרות מודל החיים שיש לנו משפיע עלינו מבחינת ההתנהגות שלנו, ההחלטות שאנחנו מקבלים בחיים, דברים שאנחנו מאמינים שאנחנו יכולים או לא יכולים להיות, לקבל או לעשות, מה אפשרי ומה בלתי אפשרי עבורנו ועוד.

מודל החיים כמובן משפיע גם על ההגדרה שלנו – מי אנחנו בתור בני אדם, מה הזהות שלנו, מה התכונות שלנו, מה אנחנו אמורים להיות, איך להתנהג, מה לעשות ועוד.

כדי שנוכל לעשות שינוי בחיים ולממש את הפוטנציאל שלנו, עלינו להכיר את מודל החיים שלנו שעל פיו אנחנו חיים ומתנהלים היום, עלינו לדעת מה יכול למנוע מאיתנו לקבל ולהשיג בחיים את מה שאנחנו רוצים להשיג, לגלות מה יכול לחסום אותנו מליצור לעצמנו את החיים שאנחנו.

עלינו להחליף את מודל החיים הישן  וליצור לעצמנו מודל חיים חדש.

אנחנו יוצרים מודל חיים חדש שיוכל לעזור לנו על 3 שאלות מרכזיות וחשובות בחיינו :

· מי אני?

· מה אני באמת רוצה בחיים?

· ולאן אני רוצה להגיע?

אלו 3 שאלות כביכול פשוטות אבל הכי חשובות עבור כל אדם ואדם. מודל החיים הישן יכול רק לעכב אותנו לצאת לדרך של הגשמה וליצור לעצמנו את מה שאנחנו רוצים ושואפים ליצור, לעשות ולהיות.

לכן, על מנת להיות, לקבל ולעשות אתה מה שאנחנו באמת רוצים, עלינו לשנות לחלוטין את מה שאנחנונו יודעים ומכירים, להיות פתוחים, לחזק את האמונה, ליצר מערכת אמונות חדשה  ועוד.

איך עושים זאת? אם הייתי מספרת לכם איך עושים זאת בכתיבה, הייתי צריכה לכתוב ספר של 50 עמודים לפחות ואולי גם זה לא היה כל כך מועיל. ביוחד כאשר מודל החיים זו רק נקודה אחת מתוך שתי נקודות הכי מרכזיות שמשפיעות על ההתנהגות שלנו כבני אדם.

לכן, החלטתי להרים סדנה מעשית ומדויקת של 4 שעות במחיר סמלי בעלת ערך רב שתעזור לכם להבין מהו מודל החיים שלכם ואיך הוא מונע מכם ליצור בחיים את מה שאתם שואפים וכיצד למעשה תוכלו לשנות אותו.

כל הפרטים לגבי הסדנה- מה היא כוללת, למי היא מיועדת, איפה היא מתקיימת, כמה היא עולה ועוד בקישור המצורף.

http://test.dianabenzvi.com/landing/awaken-the-giant-workshop

ניפגש בסדנה!

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.