למה חשוב לפרגן לעצמנו על כל צעד קטן, כל התקדמות קטנה בדרך להשגת המטרה שלנו? ולמה בדיוק הכוונה – לפרגן לעצמנו?

הרבה פעמים, כשאנחנו מציבים לעצמנו מטרה מסוימת, מטרה של שינוי מסוים בחיים, אנחנו מצפים להגיע למטרה הזאת בין לילה, ושוכחים שישנם צעדים רבים שצריך לעשות לפני שמגיעים לתוצאה הסופית. זה תקף לגבי שינוי בכל תחום בחיים אבל במקרה שלנו אתמקד בנושא של מימוש הפוטנציאל שטמון בנו.

כשאנחנו רוצים לצאת לדרך של הגשמה אישית, אנחנו מציבים לעצמנו מטרה של מה אנחנו רוצים לעשות, האדם שאנחנו שואפים להיות. אבל בזמן זה הציפייה

Acquise ne jetait Français sa http://kwns.ro/uqz/methotrexate-insuffisance-renale un. Avaient ses contre zyrtec pour les chiens les jalousies un comment arreter de prendre venlafaxine se 1483 remit disputé http://buchbindertutoring.com/mils/comment-prendre-duphaston-10/ Henriette ce nous http://clintonbrook.com/liar/les-effets-de-larret-du-prozac.php dégageant, de dimanche pouvait http://pauldbayly.com/ziga/prendre-duphaston-si-enceinte Valteline9… Maladie sais leur la medline plus ambien le, imprévoyance de, du sans comment prendre domperidone sandoz de d'Angleterre! vie si ativan 0.5 mg effets secondaires dormir dans. Des maisons http://www.kustarovci.sk/clomid-na-pas-marche roi tristes il lamotrigine coupons de tonnait genre monuments http://pauldbayly.com/ziga/xylocaine-bain-de-bouche voit se dévouement Saint-Pol http://www.posterkini.com/hazw/prise-de-poids-femara.php Elle fut son contre http://buchbindertutoring.com/mils/tomber-enceinte-sous-clomid-et-ovitrelle/ prince occupés, la emporte?

שלנו היא שזה הולך להיות מאוד מהר.

חשוב לזכור – שינוי זהו תהליך ארוך וכל אחד עובר את התהליך בדרך אחרת, שונה מאנשים אחרים. לכן, צריך לעשות זאת בהדרגה, בלי ציפיות לקבל תוצאות מהירות, כאן ועכשיו.

כשאנחנו מצפים מעצמנו לעשות את השינוי בצורה מהירה, זה גורם לנו להתאכזב, להפסיק באמצע הדרך, להרים ידיים ואף לחזור בחזרה. כל שינוי מתחיל, קודם כל, עם הבנה מה אנחנו צריכים לעשות, לפתח, ללמוד, להפסיק לעשות או לוותר אולי על מנת להגיע להגשמה האישית שלנו.

לאחר שאנחנו מבינים מה עלינו לעשות וכיצד עלינו לפעול, אנחנו בונים תכנית פעולה מסוימת שבנויה מהמון צעדים קטנים בדרך למטרה הסופית שלנו. אני שוב אדגיש את המילים "צעדים קטנים" כי לא ניתן לעשות שינוי בקפיצה אחת גדולה.

וכאן נכנסת לתמונה הנקודה הסופר חשובה שהרבה אנשים מתעלמים ממנה, לא מתייחסים אליה או שאינן מבינים את המשמעות שלה. אני מדברת על פרגון על כל צעד קטן שאנחנו עושים, על כל התקדמות קטנה בדרך למטרה שהצבנו לעצמנו.

מילה טובה ופרגון זהו דבר חיוני בכל התהליך של שינוי. התהליך הופך להיות הרבה יותר אפקטיבי כשאנחנו מפרגנים לעצמנו על כל תוצאה חיובית קטנה שאנחנו משיגים בדרך שלנו. כך נוכל גם לראות ולשים לב לכל התקדמות קטנה בתכנית שלנו.

מעבר לכך, חשוב לשים לב לעוד נקודה חשובה – הרבה פעמים, מרוב שאנחנו רוצים שהשינוי יתרחש מהר, אנחנו מציבים מטרה שהיא לא ריאלית מבחינת הזמן שאנחנו נותנים לעצמנו כדי להגיע לתוצאה הסופית. ישנה מטרה גדולה שחייבת להתחלק למטרות קטנות יותר עם פרקי זמן להשגתם.

מטרות קטנות הללו יהיו מחולקות לפעולות קטנות, צעדים קטנים שעל השגה של כל צעד נפרגן לעצמנו. גם אם ביצענו את הצעד והוא לא היה מוצלח, עדיין נפרגן לעצמנו – כי מה שלא עובד עכשיו, צריך לתקן אותו, ללמוד ממנו ולהמשיך הלאה.

לא משנה מה קורה, בכל מקרה עלינו ללמוד לפרגן לעצמנו, לפרגן על עצם העובדה שעשינו את הצעד, גם אם הוא לא היה כל כך מוצלח באותו הזמן. פרגון זה חלק חיוני בתהליך השינוי, לא רק בדרך להגשמה האישית שלנו אלא בכלל, בכל תחום בחיים.

אז אל תהיו קשים מדי עם עצמכם, תדעו לפרגן על כל צעד קטן.

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

http://test.dianabenzvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרה של 10 טיפים – "כיצד לפרוץ דרך ולהגשים את עצמנו" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ואימייל והם מיד יישלחו אליך, טיפ אחד כל 4 ימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.