במאמר הקןדם התחלנו לדבר על התכונות שמבדילות בין האנשים שמנצחים את משחק החיים לבין אלו שמפסידים. אמרנו שישנם 7 תכונות מרכזיות שמבדילות בין שני סוגי אנשים אלו. במאמר הראשון נגענו ב-3 הנקודותהראשונות. היום נמשיך עם 4 נקודות נוספות.

מי שעדיין לא קרא את המאמר הראשון, הנה הקישור:

http://test.dianabenzvi.com/%D7%94%D7%A6%D7%9C%D7%97%D7%94/7-traits-differing-between-winners-and-loosers#more-2455

תכונה 4 – מנצחים לוקחים סיכונים מול חולמים בהקיץ.

לכולנו יש חלומות אבל מה שמבדיל בין אנשים שמשיגים את החלומות שלהם, מנצחים את האתגרים בדרך לבין אלו שנאשרים עם החלומת שלהם או פשוט מותרים עליהם –זה שמנצחים לוקחים סיכונים, הם יודעים שעל מנת להגיע לאן שהם רוצים להגיע עליהן להתעורר, עליהם לעשות משהו על מנת לקבל משהו אחר.

לעומת זאת, מפסידנים מקווים שיבוא יום והם יוכלו לשעות את מה שהם רוצים, יהיה להם מספיק זמן או מספיק כסף, תקווה לא עוזרת כאן בשום דבר. צריך לצאת מאזור הנוחות, לקחת סיכון ולפעול.

מנצחים משקיעים זמן וכסף על מנת להצליח ולהגשים את החלומות שלהם. הם מבינים שכדי להשיג משהו מסוים, צריך לצאת מאוזר הנוחות, המוכר, לשחרר, לוותר על משהו על מנת לקבל משהו אחר, מפסידנים מפחדים לעשות צעדים ונשארים באותו המקום!

תכונה 5 – או שיש לך חזון או שיש לך אשליה – כולם רוצים להיות עשירים, מאושרים, בריאים, מוצלחים. אבל ישנם מעטים שבאמת משיגים דברים אלו. מעטים אלו הם אותם האנשים המנצחים שיודעים ומגדירים מה בדיוק מתכוונים כאשר הם שואפים לקבל דברים אלו.

לרצות זה לא מספיק. כולם רוצים. חייבת להיות לנו תמונה מסוימת, חזון של איך אנחנו ניראה שנשיג את מה שאנחנו רוצים. אם אנחנו רוצים להית בריאים עלינו ליצור תמונה של אדם בריא איך שאנחנו רואים את עצמנו, ממש חזון, מה נאכל, מה נחשוב, איך נפעל ביום יום.

מפסידנים רוצים ומקווים אבל אין להם אפילו הגדרה מדויקת של מה זה אומר עבורם להיות עשיר, מאושר, בריא, מצליח או כל דבר אחר. הם חיים באשלייה. כשיש לכם חזון, אתם יוצרים דברים, אתם גורמים לדברים לקרות. כשיש לכם אמונה בעצמכם ובמה שאתם עושים, יש לכם את זה. אם אתם עם אשליות אתם מחכים לרגעים. אתם מחכים להצליח. אתם מחכים לזה. בלי פעולה, רק מחכים.

תכונה 6 – הכנה מול אלתור

על מנת לנצח את משחק החיים, להצליח ולהשיג את מה שאנחנו רוצים, חשוב לבנות תכנית, לדעת מה אנחנו רוצים ואיזה פעולות עלינו לבצע על מנת להגיע לשם. זה מה שעושים המנצחים. ברגע שהם מגדירים את החזון, הם מתחילים לתכנן, לבנות תכנית פעולה ולאט לאט מתחילים לנוע על מנת לבצע את הפעולות.

לעומת זאת מפסידנים ישר נכנסים לביצוע מבלי להגדיר מה בדיוק הם רוצים לעשות, לקבל או להשיג!

כשאנחנו בונים תכנית זה לא אומר שלא נוכל לשנות אותה אבל מבלי לראות תכנית של מה אנחנו רוצים גם לא נדע כיצד נוכל לשנות דברים שאינם מסתדרים.

תכונה 7 – מנצחים פועלים, הם מיישמים – מנצחים הם אנשים שמיישמים את מה שהם רוצים לעשות בחיים, הם מחליטים ועושים. מפסדינים מביאים תירוצים כאלו ואחרים למה זה לא הזמן הנכון והטוב על מנת לעשות את הדבר הזה. גם כשהם מחליטים,  מחליטים בדיבורים אבל לא מיישמים בפועל!

כדי שדברים יתממשו, עלינו לנקוט פעולה!

עכשיו, אחרי שדיברנו על 7 תכונות אלו, איפה אתם נמצאים? איפה תם בוחרים להיות החל מרגע זה?

אני כבר החלטתי – להיות המנצחת!

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה אישית

לקבלת מפגש אימון בחינם לחצו כאן:
http://test.dianabenzvi.com/coaching-session-by-grati

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.