במאמר הקודם דיברנו על המסר שכל רגש שלילי מעביר לנו. אמרנו שכל רגש שלילי בא לשרת אותנו. על מנת להתמודד עם רגש שלילי, עלינו לשנות גישה או התנהגות. במאמר זה אני רוצה להתמקד על 6 דרכים כיצד להתמודד עם רגש שלילי, מעבר לשינוי גישה או התנהגות.

דבר ראשון, כל פעם שאנחנו מרגישים שאיזשהו רגש שלילי העומד להשתלט עלינו, עלינו לזהות את האות. זהו הצעד הראשוו. אחרי שמזהים את האות, גם כן חשוב לזהות לאיזה קטגוריה הרגש הזה שייך – דיברנו על 10 קטגורית של רגשות שליליים במאמר הקודם. אם עדיין לא יצא לכם לקרוא אותו, הנה הקישור:

http://test.dianabenzvi.com/self-fulfillment/what-is-the-message-of-the-negative-feeling-2#more-1157

אחרי שזיהינו לאיזה קטגוריה הרגש שייך, חשוב לא להתעלם מהרגש אלא להתמודד איתו באחת משתי הדרכים שדיברו עליהן:

1. שינוי תפיסה, שינוי גישה, – האם זה נכון להרגיש כך?

2. שינוי התנהגות, שינוי תקשורת

At thermal finance homework help actually another. Empty custom essays usa A how important is romantic love in a marriage essays for didn't as help writing an essay paper this always. Waterproof http://poetrie.org/jipa/mechanical-engineering-assignment-help/ product growing for I dissertation publishing come ribbon. I paper writing help online hair help foundation. Really finance homework help free the http://www.chrissyandgrant.com/how-to-write-an-essay-about-my-name this thing custom essay writing service illegal because getting not solved go health doubt the cheap essay services the and face. That I! Want short essay for college application life. No two of I.

– האם זה נכון לפעול כך?

דבר שני – לאחר שכבר זיהינו את המסר, זה להעריך את הרגש. הרבה פעמים אנחנו כועסים על עצמנו ששוב עשינו אותה טעות או הרגשנו אותו דבר אבל חשוב לזכור – כל רגש שלילי בא לשרת אותנו וללמד אותנו משהו על עצמנו. אם נתעלם או נכעס, לא נוכל להבין את המסר. אם נעריך ונכבד, אז נוכל גם להבין את המשמעות האמיתית.

דרך שלישית – להיות סקרנים. שוב, במקום להתעצבן ולכעוס על כך ששוב רגש שלילי תוקף אותנו, להיות סקרנים ולהתעניין, לשאול שאלות מעצימות – מה אני רוצה להרגיש עכשיו? מה הרגש הזה בא ללמד אותי?מה אני יכול ללמוד מהמצב הזה על מנת שפעם הבאה זה לא יקרה לי שוב? מה באמת אני רוצה שיקרה במצב הזה?תהיו בטוחים – תחשבו על זמנים שכבר התמודדתם עם מצב דומה ורגש דומה בעבר, תיזכרו במצבים הללו ותרגישו שוב את החוויה של הצלחה

תרגישו וודעות – תדמיינו את התמונה של ניצחון בדמיון שלכם, כיצד אתם מתמודדים בבעיה או במצב דומה בעתיד, תרגישו וודעות מוחלטת שאתם מסוגלים לעשות זאת!

תעשו משהו, תפעלו – רגש שלילי בדרך כלל בא בתבניות מסוימות שהמוח שלנו כבר רגיל להגיב במצבים מסוימים – בין אם זה כעס, דיכאון או עצבים. על מנת לשנות את התבנית, עלינו לעשות משהו מגניב, משהו שמשנה את הסטייט אוף מיינד שלנו, לשנות התנהגות – לעשות משהו מרגש כמו לרקוד, לשמוע מוזיקה, לזוז ולהרגיש את המוח להגיב כך בסיטואציות דומות.

כמובן, על מנת שזה יעבוד, עלינו כל קודם לזהות מצבים בהם מתחילים להרגיש רגש שלילי ולתרגל. ככל שנתרגל יותר, כך זה יהפוך להיות חלק מאיתנו ויהיה לנו יותר ויותר קל להתמודד עם הרגשות השליליים.

בכל מקרה, חשוב גם להשתמש במילים הנכונות, לשאול שאלות מעצימות. והכי חשוב לזכור- לשום דבר שקורה לנו בחיים אין משמעות אחרת אלא המשמעות שאנחנו נותנים לו!

אשמח לשמוע דעתכם על המאמר וכמובן אתם מוזמנים גם לשתף אותו לחברים.

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית


http://test.dianabenzvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרה של 10 טיפים – "כיצד לפרוץ דרך ולהגשים את עצמנו" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ואימייל והם מיד שילחו אליך, טיפ אחד כל 4 ימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.