מילים… מילים…מהן מילים בכלל?

מילים גורמות לנו לבכות, לצחוק, הן יכולות לפגוע בנו או להיפך, לרפא, מילים נותנות לנו תקווה או חרדה. דרך המילים אנחנו מבטאים את הרצונות ואת המטרות האציליים ביותר שיש לנו.

במילים אחרות, למילים יש כוח עצום, הן משפיעות על הרגשות שלנו, מחזקות ומעצימות אותנו או להיפך, מחלישות ומורידות לנו מוטיבציה וביטחון. מילים שאנחנו משתמשים בהן על בסיס יומי משפיעות על התקשורת שלנו עם עצמנו ועל החוויות והתנסויות שלנו.

אני זוכרת איזה יום אחד עמדתי בתחנת אוטובוס וחיכיתי לאוטובוס שיגיע. עברו כבר למעלה מ-20 דקות והאוטובוס לא הופיעה. הרגשתי כל כך עצבנית ואז אמרתי בקול רם –אני שונאת אוטובוסים.

באותו רגע הרגשתי עוד יותר עצבנית, רגשות של כעס ושנאה בתוכי היו חזקים פי כמה וכמה!!!

תאר לעצמך איך אתה מרגיש מבפנים ברגע שאתה משתמש במילה הזו – לשנוא. שנאה אוטומטית גורמת לרגש יותר עוצמתי בצורה השלילית.

באותו הרגע לא כל כך הבנתי את זה. ואם הייתי מחליפה את המשפט – "אני שונאת אוטובוסים" ל "אני מעדיפה לא לנסוע באוטובוסים" אז בהחלט הרגש שלי של כעס ושנאה היה הופך להיות פחות אינטנסיבי וגם ההרגשה הכללית שלי הייתה אחרת.

ברגע שאנחנו משתמשים במילים שהן פחות אינטנסיביות מבחינת הרגש, אז ההרגשה היא אחרת, זה משנה את המצב הכללי וזה משפיע עלינו בדרך אחרת.

אנחנו יכולים להשפיע על הרגשות שלנו בצורה מיידית במידה ונדע באיזה מילים לבחור. זה נכון גם לגבי מצבים שליליים וגם לגבי מצבים חיוביים.

היום כל פעם שמישהו שואל אותי מה שלומי, אני עונה אוטומטית – מצוין, הכל פשוט מצוין!!! ההרגשה הפנימית שלי משתנה מיידית. אני מרגשה מצוין. אתה יכול לומר בסדר, אבל אם תשתמש במילה יותר עוצמתית, כך גם תשפיע על הרגשה הכללית שלך.

מאז שהבנתי שמילים יכולות להחריף או להיפך לעדן את הרגשות שלי, אני מקפידה ושמה לב מהן המילים שאני משתמשת בהן על בסיס יומיומי. ישנם מילים שלגמרי מחקתי מאוצר המילים שלי, ישנם מילים שהחלפתי אותן וישנן מילים שאימצתי כדי לאתגר את עצמי, לתת כוח ואומץ, לחזק את הרוח שלי, להפעיל, להכניס יותר עושר ואושר בחיים שלי.

ואני יכולה להגיד לך שזה עובד!!!

מילים משנות את המציאות הרגשית שלנו.

אם אנחנו רוצים לשנות את החיים שלנו ולעצב אותם, אז עלינו לדעת לבחור מילים שאנחנו משתמשים בצורה קפדנית. אם מילים שאנחנו משתמשים בהן באופן יומיומי מורידות את המוטיבציה וביטחון, חשוב להיפטר מהן מיד ולהחליף אותן במילים ממעוררות השראה ומעלות ביטחון.

והנה כמה דוגמאות ממני:

טוב – בפנטסטי, מעולה, מצוין

כועס –  מפוכח

מדוכא – בדרך לעלייה

אין לי כוח – שומר כוחות

שונא – מעדיף

אוהב – מעריץ

 

תשים לב למילים שבהן אתה משתמש, תשתמש במילים שמעצימות ומעוררות השראה, תיפטר ממילים שאינם מקדמות ומחזקות ותראה איך שההרגשה שלך תשתנה, איך החיים שלך ישתנו!

אני מזמינה אותך ליצור כמה דוגמאות משלך כמו הדוגמאות שנתתי למעלה, לשתף אותי ואת החברים שלך.

אם אהבת את המאמר, אשמח אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואשמח אם תשתף גם את החברים שלך.

 

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

 

לקבלת מפגש היכרות – בחינם לחצו על הקישור הבא:
http://test.dianabenzvi.com/landing/be-the-person-you-were-born-to-b

מזמינה אותך להצטרף לדף שלי בפייסבוק

https://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.