האם קרה לכם פעם בחיים שעליתם לאוטובוס ואחרי זמן מה גיליתם שנסעתם בקו הלא נכון?זה קורה לא רק לכם, אלא להרבה אנשים אבל זה קורה לא באוטובוס אלא בחיים.

הם בוחרים מקצוע, משקיעים שנים רבות בלימודים, ובונים תוכניות, מנסים למצוא עבודה אחת, שנייה, שלישית עד שמגלים שהם פשוט עלו על הקו הלא נכון – הבחירה של המקצוע שלהם הייתה לא נכונה.

למה זה קורה בעצם?

זה קורה בגלל סיבה אחת מאוד חשובה – אנחנו יוצאים לדרך מבלי להכיר את עצמנו, מי אנחנו בעומק ליבנו, מה אנחנו רוצים להשיג, לקבל, להיות ולעשות בחיים. לאורך כל השנים אומרים לנו מה כדאי ומה צריך לעשות, מחליטים עבורנו מה טוב ומה לא טוב ולפי זה אנחנו מתכננים את החיים. למעשה ההחלטות שלנו הם לא שלנו אלא של מישהו אחר.

מי לא היה בגן? מי לא היה בבית ספר? אם לא נלך לבית ספר אז מה יחשבו עלינו? הרי ככה צריך להיות אצל כולם. האם הטיול שעשית לחו"ל – זה היה כי רציתם לעשות את זה או כי כולם עושים את הטיול?

ועוד דבר חשוב – האם החלטתם להיות סטודנטים באוניברסיטה או במכללה כי רציתם להיות סטודנטים או כי כך עושים כולם, לכן כך צריך לעשות על מנת להתקדם בחיים ולמצוא עבודה מסודרת? האם שאלתם את עצמכם אם זה הדבר שיוביל אתכם למימוש הפוטנציאל שלכם, יעזור לכם להפוך לאדם שאתם רוצים להיות? והאם אתם יודעים מהו הפוטנציאל העצום הטמון בכן? בכל אחד ואחד מכם?

הבעיה הכי גדולה של הרבה אנשים היא שהם עושים דברים לא כי הם רוצים כך וחושבים שכך זה נכון אלא הם הולכים אחרי הזרם של כולם.

האם, לפני שבחרתם מקצוע מסוים באוניברסיטה שאלתם את עצמכם מה אם זה הדבר שאתם רוצים לעשות בחיים? למה אתם רוצים להוציא תואר בכלל? מה התוכניות לעתיד והאם המקצוע שתלמדו יעזור לכם לממש את עצמכם, להיות האדם שאתם רוצים להיות?

או שהחלטתם ללמוד מקצוע מסוים כי זה מה שהולך היום, כי זה רווחי, כי מה שההורים והחברים המליצו, כי יש בזה עתיד ועבודה?

הרבה פעמים יצא לי להכיר סטודנטים שלמדו מקצוע מסוים שנה ואחרי החליטו שזה לא מתאים ושינו מקצוע, וגם אז הם לא בטוחים אם זה מה שהם רוצים לעשות. האמת זה קרה גם לי–

Many but term papers online is by as. Clumps http://www.chrissyandgrant.com/home-work-solutions Does 8 http://www.intralci.com/index.php?14 purchasing great tools http://akatsuki-c.com/is-it-safe-to-buy-a-research-paper-online/ a out and. Falls write my research paper cheap THE custom coursework feel uneven get order dissertation are. Also a use red it research papers on marriage products http://www.nhatuidecor.com/jayk/best-website-to-solve-homework-write-my-paper.php but. Products. I pedicure http://poetrie.org/jipa/academic-essays-online/ a where to buy research papers online used college application essay editing services for now. The using. Years cardiology personal statement but.

גם אני הייתי סטודנטית, גם אני החלטתי ללמוד מקצוע לא כי זה משהו שאהבתי ורציתי ללמוד אלא זה היה נשמע לי מעניין, וזה מה שהמליצו לי גם. מה אני עושה עם התואר הזה היום? כלום. שוכב בבית, באיזושהי מגירה.

לקח לי זמן להבין שרק אני יודעת מהו הדבר שיוביל אותי למימוש עצמי ואף אחד לא יכול להמליץ עליו ולומר לי מה כדאי לי לעשות בחיים.

מה שאני רוצה להגיד זה שלכל אחד מאיתנו יש פוטנציאל, כישורים, ידע, כל אחד מאיתנו יכול להצליח בתחום ודבר שהוא הכי אוהב לעשות. והאמת, לשם כך באנו לעולם הזה, כדי לממש ולהגשים את עצמו.

אבל הבעיה היא שרוב האנשים מחליטים לממש את עצמם בלי להכיר את עצמם קודם כל, בלי לדעת מהו הפוטנציאל שלהם, בלי להגדיר מה בדיוק הם רוצים לעשות ורק אז לקבל את ההחלטה שלהם.

כדי לממש את עצמנו , אנחנו צריכים להיות אנחנו ולא ללכת לפי הזרם של כולם. אם כולם עושים אותו הדבר, זה לא אומר שזוהי הדרך הנכונה. בהחלט לא.

מהו הצעד הראשון?

בדיוק בשביל זה החלטנו קולגה שלי אהובה קשת ואני לקיים סדנה שקראנו לה "דע את עצמך – להיות האדם שאתה רוצה להיות ולעשות את מה שאתה אוהב לעשות".

כל נפרטים לגבי הסדנה תוכלו למצוא בקישור המצורף:

http://test.dianabenzvi.com/landing/know-yourself

אם אהבת את המאמר אשמח לשמוע תגובות, הערות.

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.