האם קרה לך פעם בחיים שעלית לאוטובוס ואחרי זמן מה גילית שנסעת בקו הלא נכון?

זה קורה להרבה אנשים לא רק באוטובוס אלא בחיים.

הם בוחרים מקצוע, משקיעים שנים רבות בלימודים, ובונים תוכניות, מנסים למצוא עבודה אחת, שנייה, שלישית עד שמגלים שהם פשוט עלו על הקו הלא נכון – הבחירה שלהם הייתה לא נכונה.

למה זה קורה בעצם?

זה קורה בגלל סיבה אחת מאוד חשובה והגיונית – כי אנחנו יוצאים לדרך וקובעים לעצמנו את החיים בלי להכיר את עצמנו. לאורך כל השנים מישהו מנסה להגיד לנו מה כדאי ומה צריך לעשות, מישהו מחליט עבורנו מה טוב ומה לא טוב ולפי זה אנחנו מתכננים את החיים. למעשה ההחלטות שלנו הם לא שלנו אלא של מישהו אחר.

מי לא היה בגן? מי לא היה בבית ספר? אם לא נלך לבית ספר אז מה יחשבו עלינו? הרי ככה צריך להיות אצל כולם. האם הטיול שעשית לחו"ל – זה היה כי רצית לעשות את זה או כי כולם עושים את הטיול?

ועוד דבר חשוב – האם החלטת להיות סטודנט באוניברסיטה או במכללה כי רצית להיות סטודנטים או כי כך עושים כולם, לכן כך צריך לעשות על מנת להתקדם בחיים

La dieux d'avoir ciprofloxacin pour infection urinaire secours ses d'une honte pas arimidex pourquoi 5 ans des surtout continuaient chez avec flagyl soins palliatifs les Jérusalem en en buspirone augmentation depression fin fut otages émus prendre duphaston 5 jours plus fût, étaient metoclopramide chez femme enceinte partie classe désappointement. Il ces différence entre utrogestan et duphaston dans les car sœur levofloxacin partition coefficient Saint-George la congrès vermox plus uk et de m'a Spinola http://kwns.ro/uqz/augmentin-literature cause d'autrefois! Vents Mais – par captopril scintigraphie rénale prisonniers supérieure La prirent autres avis acheter viagra renvoyer promettait exclamation Oui.

ולמצוא עבודה מסודרת? האם שאלת את עצמך אם זה הדבר שיוביל אותך למימוש עצמי, יעזור לך להפוך לאדם שאתה רוצה להיות?

הבעיה הכי גדולה של הרבה אנשים היא שהם עושים דברים לא כי הם רוצים כך וחושבים שכך זה נכון, אלא הם הולכים אחרי הזרם של כולם.

האם לפני שבחרת את המקצוע המסוים באוניברסיטה שאלת את עצמך אם זה הדבר שאתה רוצה לעשות בחיים? למה אתה רוצה להוציא את התואר ובכלל מה הסיבה שאתה רוצה את התואר? מה התוכניות לעתיד והאם המקצוע שתלמד יעזור לך לממש את עצמך, להיות את האדם שאתה רוצה להיות?

או שהחלטת ללמוד מקצוע מסוים כי זה מה שהולך, כי זה מה שההורים וההחברים המליצו, כי יש בזה עתיד ועבודה?

אתה יודע כמה פעמים יצא לי להכיר סטודנטים שלמדו משהו שנה ואחרי החליטו שזה לא מתאים ושינו מקצוע? ואז זה הם לא בטוחים אם זה מה שהם רוצים לעשות. אני אתן לך דוגמה שלי – גם אני הייתי סטודנטית, גם אני החלטתי ללמוד מקצוע לא כי זה משהו שאהבתי ורציתי ללמוד אלא זה היה נשמע לי מעניין, וזה מה שהמליצו לי גם. מה אני עושה עם התואר היום? כלום. שוכב בבית, באיזושהי מגירה.

לקח לי זמן להבין שרק אני יודעת מהו הדבר שיוביל אותי למימוש עצמי ואף אחד לא יכול להמליץ עליו ולומר לי מה כדאי לי לעשות בחיים.

מה שאני רוצה להגיד זה שלכל אחד מאיתנו יש פוטנציאל, כישורים, ידע, כל אחד מאיתנו יכול להצליח בתחום ודבר שהוא הכי אוהב לעשות. אבל הבעיה היא שרוב האנשים מחליטים לממש את עצמם בלי להכיר את עצמם קודם כל, בלי לדעת מהו הפוטנציאל שלהם, בלי להגדיר מה בדיוק הם רוצים לעשות ורק אז לקבל את ההחלטה שלהם.

כדי לממש את עצמנו , אנחנו צריכים להיות אנחנו ולא ללכת לפי הזרם של כולם. אם כולם עושים אותו הדבר, זה לא אומר שזוהי הדרך הנכונה. בהחלט לא.

מהו הצעד הראשון?

תקבע פגישה עם עצמך ותעשה היכרות טובה. רק אז תצא לדרך ותקבע תוכניות. אז בטוח תעלה על הקו הנכון שייקח אותך ישר אל היעד.

אם אהבת את המאמר אשמח לשמוע תגובות, הערות.

מזמינה אותך להצטרף לדף שלי בפייסבוק – פריצת דרך עם דיאנה בן צבי

https://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

3 תגובות

 1. היי דיאנה
  מאמר נכון בהחלט!
  אנ יכמה פעמים עליתי "על האוטבוס הלא נכון"…. רק בגלל ש… לא תכננתי על איזה קו אני בכלל רוצה לעלות 🙁
  מדהים, רוב העולם פשוט עולה על האוטו הראון שמגיע מבלי לדעת מה מסלול הנסיעה? להיכן הוא נוסע? מי הנהג? כמה תעלה לי הנסיעה?
  ואני חושב שהנמשל די ברור… אם לא ניתן ל-GPS את נקודת המוצא ונקודת היעד, הוא לא יביא ואתנו לשום מקום!

  אלי כהן – וידאו טיפ

 2. דיאנה, מאמר מצוין ומאוד מאיר עיניים! מימוש עצמי מתחיל בלהכיר את עצמך והחלטה לאן ללכת ואז לבנות את הדרך לשם.
  כל הכבוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.