במאמר הקודם דיברנו על המשמעות העצומה של החזון והגדרנו כמה עקרונות חשובים של החזון.

היום אני רוצה להרחיב בנקודה מאוד חשובה וחיונית:

למה אנחנו רוצים להגיע לאן שאנחנו שואפים להגיע?

אחים רייך רצו להמציא מטוס כי הם רצו שנוכל להגיע לכל פינה שבעולם, אדיסון רצה להמציא מנורה כי הוא רצה שיהיה לנו אור, מי שהמציא כיסא רצה שנוכל לשבת בנוח.

אחד הצרכים הבסיסיים של האנושות זה לתרום משהו לעולם, לאנושות. כשיש לנו חזון שבו יש תרומה לאנשים, שבעזרתו אנחנו יכולים לשנות משהו בעולם, בחיים של האחרים ולא רק בחיים שלנו, אז החזון נהיה יותר גדול ומרגש.

לפני שנתיים אני החלטתי להגשים את עצמי ואת החלומות שלי אבל הבנתי שזה לא מספיק. שאלתי את עצמי– למה אני רוצה את זה?

התשובה הייתה –  כדי לתת דוגמה אישית, להראות לאחרים שאם אני הצלחתי, גם הם יכולים.

כך נוצר חזון שלי –לעזור להמונים בארץ ובעולם להגשים את עצמם ולהצליח בחיים. יש לי חזון גדול ומרגש שמוביל אותי ומכוון אותי, נותן לי השראה, מעצים אותי כל יום ואני מרגישה שכל יום זה מתנה.

אני רוצה לשתף אותך בסיפור קצר ומרגש.

איש אחד היה מטייל בשפת הים. פתאום מרחוק הוא הבחין בבחור צעיר שרקד בצורה מוזרה על החוף.ככל שהוא התקרב יותר הוא הבחין שהבחור לא רוקד אלא רץ מהים לחוף ומהחוף לים, לוקח כוכבי ים אחד אחד שמפוזרים על החוף, וזורק אותם עמוק לגלים של הים.

האיש התעניין ושאל – בחור צעיר, מה אתה עושה?

הבחור ענה – עוד מעט השמש שוקעת ואם לא נזרוק אותם לים הם ימותו.

האיש הסתכל עליו בצורה מופתעת ואמר – בחור צעיר, יש אלפים של כוכבי הים לאורך כל החוף. כיצד אתה יכול להציל את כולם עד השקיעה של השמש? זה לא ישנה את המצב.

בחור צעיר כאילו לא שמע מה אמר לו האיש, הוא לקח כוכב ים נוסף וזרק לעמוק אך תוך הים. אז הוא התקרב לאיש ואמר – "לזה זה שינה."

יש מסר מאוד חשוב בסיפור הזה. כל אחד מאיתנו יכול לשנות משהו בחיים של האחרים, גם אם מדובר בבן אדם אחד. כאשר יש לנו חזון שמניע אותנו, אין דבר שיכול לעצור אותנו.

לכן, זה מאוד חיוני שנדע לענות על שאלה "למה".

נגיד, אם אתה רוצה לחיות בבית גדול, מפואר, לא מספיק לומר שאתה רוצה בית גדול. זה כללי מדי. תגדיר למה – כי אתה שואף לחיים טובים, כי אתה יודע שיש שפע בעולם, כי מגיע לך, כי אתה רוצה שהילדים ייהנו מהשפע.

אבל אל תעשה את זה מתוך חשיבה של גאוותנות ותחרותיות, אלא מתוך הרצון להוות דוגמה אישית שכל אחד יכול לגור בבית שכזה, מתוך חשיבה של  לתרום לעולם ולהעצים חיים. העולם הוא מלא שפע ולכל אחד מגיע ליהנות מהשפע.

ככל שה"למה" שלנו יהיה יותר מעצים, מצמיח, גדול ויפה, כך נקבל יותר דברים בחיים. ככל שנתרום לעולם ולאנושות בכלל על ידי העשייה שלנו, השיתוף שלנו, הביצועים שלנו, היצירתיות שלנו, כך נקבל יותר ויותר, כך נרגיש מוגשמים יותר ונקבל יותר שפע.

אז עכשיו תשאל את עצמך – כיצד אני יכול לתרום לעולם? מהו החזון שלי וכיצד על ידי החזון

אני יכול לעשות שינוי קטן בחיים של האחרים?

אשמח אם תשתף אותי בחזון שלך ולמה אתה רוצה להגיע לשם J

במאמר הבא אנחנו נדבר על עיקרון משמעותי ביותר – הקשר ההדוק שבין אמונה וחזון.

אם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים!

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

מזמינה אותך להצטרף לדף שלי בפייסבוק

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.