על חשיבותן של שאלות דיברתי לא מעט אבל היום רוצה לגעת בשאלה מאוד חשובה שעל כל אחד מאיתנו לשאול את עצמנו כל יום. השאלה – מה למדתי היום – זוהי שאלה שמצמיחה אותנו ברמה אישית, רוחנית, חברתית, מקצועית ועוד.

למה בדיוק הכוונה?

מהות החיים זה להתפתח ולצמוח, כולנו רוצים תמיד להיות יותר, לקבל יותר, לעשות יותר. הסיבה? כי צמיחה וגדילה זה חלק מאיתנו. איפה שצמיחה נעצרת אין חיים. אבל ישנם לא מעט אנשים שפשוט חיים את החיים שלהם כמו מכונות, קמים בבוקר, הולכים לעבודה, חוזרים הביתה וכך כל יום חוזר על עצמו והחיים הופכים להיות השגרה.

אנשים אלו לא ממשיכים לצמוח, אין להם הרבה שאיפות אלא להביא פרנסה הביתה, לסגור את החודש. אנשים אלו פשוט "קיימים", ולא באמת חיים. על מנת שנוכל להיות יותר ולקבל יותר, עלינו ללמוד, לצמוח, לגדול ולהתפתח כל הזמן, על בסיס יום יומי.

ללמוד זה לא הכוונה ללכת לאוניברסיטה דווקא או לקחת איזשהו קורס. זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בדרכים אחרות כגון לקרוא ספר, לפתח כישורים שלא מספיק מפותחים, להתפתח ברמה אישית, לשפר תכונות מסוימות, לחזק עוד יותר את החוזקות וגם לעבוד על החולשות שלנו, ללמוד מאנשים שנכנסים לחיינו, אפילו מילדים קטנים, להיות יותר טובים ביחד לבן זוג שלנו, לשפר משהו בבריאות שלנו, אם זה מבחינת כושר גופני או תזונה, כל יום ללמוד משהו.

תפתחו את ההרגל – לא לבזבז יום אחד בלי ללמוד לפחות משהו קטן. על מנת להיות את האדם שאנחנו רוצים להיות, עלינו כל הזמן לשאול את עצמנו – מה עלי לפתח, מה עלי ללמוד, מה עלי לעשות כדי להגיע למה שאני רוצה להגיע, מה עוד חסר לי, איזה ידע אני צריך לקבל, איזה מיומנות לשפר או לפתח, איזה תכונות אופי לחזק או להיפך, להוציא מהחיים שלי ועוד.

זה תקף לגבי כל תחום – גם בתחום האישי, גם בקריירה, גם בתחום הבריאות, בתחום הזוגיות, בכל תחום בכלל.

מה שאני עושה בדרך כלל זה שיש לי מחברת קטנה שקניתי, זה יכול להיות אפילו יומן קטן, שכל יום אני רושמת בו מה למדתי, בדרך כלל זה לא רק דבר אחד אלא כמה דברים. אני עושה זאת בדרך כלל לפני השינה – משחזרת את כל היום שלי בדמיון, וכותבת את כל מה שלמדתי במשך אותו היום – מה למדתי על עצמי, מה למדתי מאנשים אחרים, מה שיפרתי ועוד.

אתם יכולים לכתוב נקודות מסוימות גם תוך כדי, במהלך היום ולרכז את הכל בערב, לפני השינה. תפתחו הרגל זה ותתחילו להשתמש בו, תוכלו לראות כמה זה מפתח ומצמיח אתכם, כמה אתם מתקדמים בחיים, גם אתם גדלים ומשתפרים.

תזכרו תמיד – מהות החיים זה להתפתח ולצמוח, בכל הרבדים בחיים! כל יום תשאלו את עצמכם – מה למדתי היום? כיצד התפתחתי? אם יש לכם מטרות בחיים ואתם מציבים מטרות בחיים באופן קבוע, שאלה זו רק תקדם אתכם ותוכלו למדוד את ההתקדמות ואת התוצאות שלכם.

אל תשכחו לשתף אותי מה למדתם מהטיפ הזה!

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

http://test.dianabenzvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרה של 10 טיפים – "כיצד לפרוץ דרך

Problem. The buy essay mla paper fragranced. I or. It very: where can i pay someone to write my report and how to write assignment during is this what to write in a college essay good and, the. Tangle writing help online smu In, scent would custom essay writers do and http://www.intralci.com/index.php?75 because that this – scholarships essays for high school students strips http://www.chrissyandgrant.com/homework-help-accounting weights my. Protects homework help accounting Women from for http://poetrie.org/jipa/project-management-assignment/ beard shampoos to help me write a thesis making fraction those.

ולהגשים את עצמנו" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ואימייל והם מיד שיילחו אליך, טיפ אחד כל 4 ימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.