"מחשבה יוצרת מציאות" –האם חשבתם אי פעם מה שהמשמעות שעומדת מאחורי המשפט הזה?

למחשבות שלנו יש כוח עצום, בכלל כוחו של המוח שלנו הוא מדהים, רק שאנחנו לא תמיד מבינים את זה.

אז מה זה מחשבה? על פי ההגדרה במילון "מחשבה זה רעיון, מה שהשכל ממציא ומייצר".

אם שמתם לב, הראש שלנו תמיד מייצר מחשבות. אין רגע, אין שנייה שאנחנו לא חושבים על משהו. האם אתם יכולים לעצור לדקה את זרימת המחשבות? זה אפשרי אבל לא פשוט.

המחשבות שלנו הן גם משפיעות על אירועים ועל דברים שמתרחשים בחיים שלנו. כמה פעמים חשבתם לעצמכם: אבל זו בדיוק מה שחשבתי, זו בדיוק הסיטואציה שיצרתי בראש.

נכון מאוד, אנחנו יכולים לייצר סיטואציות מסוימות על פי המחשבות שלנו, לפחות בהרבה מאוד מקרים.

כמובן מחשבות הן לא הדבר היחיד שמשפיעות על יצירת המציאות, יש גם את מערכת האמונות שיכולה להשפיע, יש את תפיסת עולמנו וכמובן יש גם את המחשבות ותפיסת עולמם של אנשים אחרים שעל זה אין לנו שליטה.

אבל בואו נחזור לענייננו.

אם כבר הזכרנו ואמרנו שלמחשבה יש כוח והיא יכולה ליצור מציאות, אז למה לא לחשוב חיובי, למה לא להזין את המוח שלנו או יותר נכון את התת מודע שלנו עם דברים טובים, חיוביים? מחשבות על סוף טוב, אושר, הצלחה, שמחה…

קרה לכם פעם שמצאתם את עצמכם בסיטואציה מסובכת, ובמקום לחשוב על פתרון טוב, סיבכתם את עצמכם עוד יותר? חשבתם על הסוף הלא טוב? דמיינתם במוח את הסצנה הכי גרועה שיכולה לקרות?

נכון, יש לנו נטייה לחשוב על דברים שליליים יותר מאשר על דברים חיוביים. השלילי מושך עוד שלילי, לכן חשוב מאוד להישאר אופטימיים ולהזין את המוח שלנו עם מחשבות טובות.

זה רק סתם מקרה אחד לדוגמא.

אבל זה לא קורה רק במקרים בודדים אלא קורה בחיי היום יום. "איך אני אגיד שאני מצליח כשאין לי גרוש על הנשמה?" פה בדיוק הנקודה. המוח שלנו אינו יודע אם המחשבות שאנחנו משדרות לו הן נכונות בפועל או לא.

מה שאני מתכוונת זה "לשקר" לתת מודע שלנו עד שזה הופך להיות למציאות.FAKE IT UNTILL YOU MAKE IT  עכשיו אנחנו לא מצליחים אבל בכוחנו לשנות את המצב דרך המחשבות שנשדר למוח. חשוב לזכור שהעבר שלנו או מה שיש לנו כיום לא אומר שזה גם מה שיהיה לנו בעתיד.

אבל לא מספיק רק לומר אז זה. אנחנו גם צריכים להאמין בזה בכל כולנו ולרצות את זה עם כל הנשמה.

נכון אם אתם מפחדים מדבר מסוים, זה קורה לכם? למה? כי אתם מפחדים שזה יקרה וכך גורמים לעצמכם את שלילי. אותו הדבר עם האמונה – אם אתם מאוד רוצים שמשהו יקרה ועוד מאמינים בכך חזק, אז זה בדיוק מה שתקבלו במציאות.

בשביל לסכם את כל מה נאמר במפשט אחד, תחשבו חיובי, גם במצבים הכי קשים יש דרך מוצא, יש פתרון. אבל מכיוון שאנחנו חושבים שלילי, אנחנו לא רואים את הפתרון. תצרו בראש שלכם רק חיובי. בהתחלה זה לא פשוט אבל עם הזמן זה הופך להיות הרגל. תאמינו בכוחה של המחשבה החיובית.

אם אהבתם את המאמר ואם מספיק סקרנתי אתכם, אתם מוזמנים קודם כל להגיב או לשעות לייק. וגם כן אתן מוזמנים להירשם לאתר שלי על מנת לקבל ספר אלקטרוני שכתבתי – 2 צעדים ראשונים בפריצת דרך להגשמה עצמית במתנה ממני ועוד המון מאמרים וסרטונים.

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

 

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.