רגשות הם הכוח שלנו. כל ההיסטוריה של חיינו מבוססת על רגשות שלנו – אושר, שמחה, אהבה, פחד, אכזבה, שנאה. רגשות הם העוצמה האמיתית שלנו. כל מה שאנחנו עושים בחיים זה למעשה כדי להרגיש טוב ולהימנע מלהרגיש רע.

כבר אמרנו במאמרים הקודמים שרגשות הם בשליטתנו, אנחנו יכולים לשנות בכל רגע נתון רגש שלילי לרגש חיובי, אך במקום לעשות זאת אנחנו בדרך כלל נמנעים מהם, מכחישים אותם, מקבלים אותם, במקום להבין מה המסר של כל רגש שלילי, מה הוא בא ללמד אותנו, אנחנו מתעלמים ממנו.

לפני שאדבר על המסר של כל רגש שלילי, חשוב שנבין משהו – אם אנחנו מרגישים עצבניים, כועסים, מאוכזבים, מדוכאים, בודדים כתוצאה מאיזושהי התנסות, חוויה או אירוע, אנחנו מרגישים כך בגלל המשמעות שאנחנו נותנים לאירוע מסוים שקרה לנו. זה האינטרפרטציה שלנו של אותה החוויה, אותו האירוע.

למשל, יכול להיות ששני אנשים שמחכים לאוטובוס, האוטובוס מתעכב כמה דקות, אחד מתעצבן ומתחיל לכעוס על כל העולם, השני מוציא ספר, קורא, מרגיש רגוע ומחכה בסבלנות בתחנה. מה ההבדל בין שני האנשים האלו? הרי שניהם נמצאים באותו מצב של המתנה לאוטובוס, אחד מתעצבן והשני נשאר רגוע – זה המשמעות שכל אחד מהם נותן לאירוע.

זה שמתעצבן נותן לאירוע משמעות שלילית, השני, לעומת זאת, נותן משמעות חיובית – לנצל את הזמן ולקרוא ספר.

אין רגש שלילי, כל רגש שלילי בא לשרת אותנו, הדבר החשוב הוא להבין מה המסר ומה עלינו לשעות כדי להתמודד איתו. רגש שלילי בא להודיע לנו שהכרחי לעשות שינוי. לכן, במקום להתעלם ממנו, חשוב להקשיב לו, גם אם זה כואב ולהבין איזה סוג של שינוי צריך לעשות.

בדרך כלל ישנם שני סוגים של שינויים שצריך לעשות בזמן זה:

איתם. למה הכוונה בשינוי?

 ישנם שני סוגים של שינוי שעליהם אני מדברת:

1. שינוי תפיסה – האם זה נכון להרגיש כך?

2. שינוי התנהגות, שינוי בגישה, בתקשורת – האם זה נכון לפעול כך?

 במאמר הבא נדבר על המסר של כל רגש שלילי וכיצד להתמודד עם רגש שלילי – לעשות שינוי בתפיסה או בהתנהגות, אבל לפני כן אני רוצה שניגע ב-10 קטגוריות של רגשות שליליים:

1. רגשות של חוסר נוחות – אלו הם רגשות של חוסר נינוחות, מבוכה

2. פחד – דאגה, בהלה, אימה

3. פגיעה, כאב, תחושה של פספוס

4. כעס- מעוצבן עד עצבני מאוד, כועס

5. תסכול מלעשות משהו ולקבל אותה תוצאה

6. אכזבה – ציפייה שלא התממשה

7. רגשות אשם

8. לא להיות מספיק טוב

9. עומס- דיכאון,ללא תקווה

10. בדידות – להרגיש לבד ובודד

 במאמר הבא נדון במסר של כל אחת מהקטגוריות האלה וכיצד ניתן לשנות זאת.

 בינתיים, אם אהבת את המאמר, מוזמן להגיב, לשתף

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://test.dianabenzvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרה של 10 טיפים – "כיצד לפרוץ דרך ולהגשים את עצמנו" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ואימייל והם מיד שילחו אליך, טיפ אחד כל 4 ימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.