האם יצא לך פעם לשאול את עצמך – למה כל אחד מאיתנו גדל במסגרת מסוימת: הולכים לגן, בית ספר, צבא, אוניברסיטה וישר לעבודה עד שיוצאים לפנסיה?

זוהי הדרך שרובנו מכירים, כאילו כך הדברים צריכים להיות, איזושהי רוטינה שהלבישו אותה עלינו. אנחנו עוברים דרך הרוטינה הזו, בלי לשאול איך היא מקדמת אותנו לעבר הגשמת המטרות החלומות שלנו, לעבר הגשמה עצמית שלנו בחיים.

בתור ילדים קטנים יש לנו חלומות, בדרך כלל אנחנו יודעים מי אנחנו רוצים להיות ומה אנחנו חולמים לעשות, אבל מידי שנה, הרוטינה הזאת מטשטשת את חלומות שלנו ומרחיקה אותנו מהם, מנתקת אותנו מהייעוד שלנו ולאט לאט אנחנו שוכחים או פשוט מוותרים על חלומות הילדות.

לבסוף אנחנו מגיעים לנקודה שבה מרגישים אבודים, מבולבלים, מחפשים את עצמנו, שוכחים מי אנחנו, לא יודעים מה אנחנו רוצים מהחיים. וגם אם יודעים, תמיד ישנם תירוצים וסיבות למה לא לצאת לדרך ורק דוחים ודוחים ודוחים.

 למה? בגלל מחסומים, פחדים, אמונות, הרגלים, דפוסי חשיבה שאותם אנחנו מפתחים ומטפחים לאורך כל החיים.

על מנת שנוכל לחזור לעצמנו ולגלות מי אנחנו, להתחבר לעצמנו, על מנת שנוכל להיפטר מאמונות, מחסומים, הרגלים ודפוסי חשיבה שאינם מקדמים, אנחנו צריכים להתפתח, ללמוד, לצמוח, להעלות את המודעות שלנו.

בכמה משפטים – התפתחות אישית זהו תהליך לצמיחה והעצמה שעובר האדם בדרכו אל הגשמת הפוטנציאל שלו, להיות יותר ממה שהוא, וכך לעשות יותר ולהשיג יותר.

צמיחה התפתחות אישית מכוונים אותנו לגלות מהי הגישה, האמונות והתפיסות שמנהלות אותנו בחיים, האם הן מקדמות אותנו או להיפך, מעכבות. לכל אחד מאיתנו יש תפיסות ואמונות. חלקן מקדמות אותנו וחלקן מעכבות. בהרבה מן המקרים אנחנו אפילו לא מודעים לתפיסות ולמערכת האמונות האלו ועד כמה הן מנהלות את חיינו.

התפתחות אישית זה להבין את הפסיכולוגיה של ההצלחה, להגביר את המודעות ואת החיבור הרוחני של האדם, לפתח כלים, הרגלים, דפוסי חשיבה, אמונות מקדמות, תפיסות, כישורים ומיומנויות כדי להגיע להגשמה עצמית.

מהות החיים זה להתפתח ולצמוח. ומה עושים מרביתנו? מסיימים בית ספר, לימודים אקדמאיים והולכים לעבוד שנים על גבי שנים בעבודה "מסודרת", בלי להמשיך להתפתח ולצמוח, ואפילו  שוכחים לשאול – האם זה מה שבאתי לעשות בעולם הזה?

כשאנחנו עוברים את התהליך של הצמיחה והתפתחות אישית, לאט-לאט אנחנו מתחברים למהות שלנו, למי שאנחנו. אנחנו מגלים את ה"אני" האמיתי שמסתתר בתוכנו, מגלים את התכונות, את הכישורים שיש לנו, מצליחים להתגבר על המחסומים ועל הפחדים.

אנחנו מתחילים להבין את משמעות החיים, ולמה אנחנו כאן. לא באנו רק כדי לחיות ולספק את הצרכים שלנו, אלא כל אחד נמצא כאן גם כדי לתרום באיזושהי דרך לעולם כולו על-ידי ההגשמה העצמית שלו. ההצלחה שלנו באה לידי ביטוי כשאנחנו עוברים את תהליך הצמיחה וההתפתחות.

צמיחה התפתחות אישית זהו תהליך קריטי על מנת לגלות מהו הייעוד שלנו בעולם, זהו תהליך שלא נגמר לעולם. תמיד יש לאן לצמוח ולהתפתח מבחינה אישית, רוחנית ומקצועית.

היום יותר ויותר אנשים בעולם מתחילים להיות מודעים לחשיבות התהליך של התפתחות והעצמה אישית.

כיצד עושים זאת? כיצד מתחילים את התהליך?

ישנן כמה דרכים:

1. ספרים שנכתבו בכל הנושא של העצמה והתפתחות אישית, הגשמה עצמית, הצלחה ועוד. בסוף הדוח תמצא רשימה של ספרים מומלצים

2. תכניות אודיו ווידאו למיניהם שמדברים על נושאים הנ"ל

3. מורה דרך או מאמן אישי

לפעמים זה לא כל כך פשוט ללכת לבד בכל התהליך של התפתחות אישית. אני מודה שללא מורה דרך שלי, הספרים לבד לא היו מובילים  אותי להחלטה חד משמעית ומטרה ברורה לצאת מהקופסה ולהגשים את עצמי, למרות שאני נמצאת בתהליך ההתפתחות והעצמה אישית כבר 5 שנים.

בחיים יש המון מכשולים ואתגרים, סיבות ונסיבות שעלולים להיות יותר חזקים מאיתנו בהתחלה. לכן מורה רוחני שיוביל, יכוון, ידריך וייעץ מאוד יעזור לנו בדרך. התהליך יהיה הרבה יותר מהיר, עוצמתי ואפקטיבי. כמובן במקביל לקרוא ספרים ולשמוע אודיו.

במאמר הבא נדבר על האות השלישית של ההצלחה – ל – להאמין.

ואם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים ושוב תודה!

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

מזמינה אותך להצטרף לדף שלי בפייסבוק

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.