בתור בני אדם, התברכנו בדבר מאוד עוצמתי – דבר כה עוצמתי שאפילו מחשב הכי חזק שהמציאו בעולם לא ניתן להשוות אליו. אני מדברת על המוח שלנו.

האם יצא לכם אי פעם לחשוב על היכולת של המוח שלכם לזכור דברים, כל כך הרבה דברים מאז שנולדתם ועד עצם היום הזה? מנגינות, שמות, מילים, אנחנו מדברים מבלי לחשוב כי המוח שלנו פשוט זוכר וגורם לנו לדבר בלי לחשוב כל פעם עד שמוציאים מילה החוצה. חשבתם פעם על יכולת היצירתית המדהימה שיש למוח שלנו? כל מה שאנחנו ממציאים, מייצרים, כותבים, מלחינים, מציירים ועוד?

המוח שלנו זה הדבר המדהים ביותר שיש על פני כדור הארץ, במיוחד אם נחשוב שרובנו משתמשים בין 5-8% מהיכולת שלו, כל השאר פשוט מתבזבז. זה אומר שאנחנו אפילו לא מודעים לכל העוצמה שיש למוח שלנו. אני מאמינה שאת כל ה-90% מעלה שכביכול מתבזבז זה בדיוק האחוז הגדול שאנחנו יכולים להשתמש לטובתנו או להיפך לרעתנו.

המוח שלנו יכול להיות חבר הכי טוב שלנו או אויב הכי גדול שלנו, שאלה איך אנחנו משתמשים בו. זה לא שהוא באמת אויב שלנו, הכל תלוי בנו ולמה שאנחנו הופכים אותו. על מנת שהוא יהיה לטובתנו, חשוב לעבוד עליו, לפתח אותו, לשלוט בו ולכוון אותו.

 אם נדע לשלוט במוח שלנו ולפתח אותו בצורה הנכונה, נוכל להיעזר בו וליצור לעצמנו את החיים היפים והטובים ביותר שאנחנו מדמיינים לעצמנו. וההיפך הוא הדבר – אם ניתן למוח שלנו לשלוט בנו, אז נוכל להרוס הרבה דברים בחיים, ללכת לכיוונים הלא רצויים ולקבל בחיים את מה שאנחנו לא רוצים לקבל.

זה לא שהמוח שלנו הופך להיות האויב או החבר שלנו באמת אלא המחשבות שעולות לנו במוח. אנחנו יצורים חושבים והמוח שלנו כל הזמן מעלה מחשבות. יצא לכם אי פעם לעצור מחשבה או לא לחשוב על שום דבר? אפשר לעצור מחשבות כשעושים תרגילים מסוימים אבל לרוב, אנחנו חושבים כל הזמן. המוח שלנו מייצר מחשבות ללא הפסקה, כל הזמן.

אך נשאלת שאלה – איזה סוג של מחשבות. ישנם שני סוגים של מחשבות – מחשבות שליליות ומחשבות חיוביות. ככל שניתן למוח שלנו להתמקד ביצירת מחשבות שליליות יותר, כך גם הוא יהפוך להיות הושלט עלינו ועל החיים שלנו, ויהפוך להיות האויב שלנו לאט לאט. ולהיפך – ככל שנייצר מחשבות בריאות וחיוביות, נמקד ונכוון את המוח שלנו למחשבות מסוג זה, כך נוכל לנצל את המוח לטובתנו וליצור לעצמנו חיי רוגע, שפע, הצלחה והגשמה.

אז איך מתחילים להשתמש במוח שלנו לטובתנו?

אמרנו שמה שהופך את המוח להיות לטובתנו או לרעתנו זה אנחנו. המוח זה מאגר מידע, ידע, זיכרונות, חוויות ומה לא. כל זה נמצא במוח ומהווה חלק מהמוח שלנו כתוצאה מכל מה שעברנו בחיים, למדנו וחווינו, מהרגע שנולדנו ועד עצם היום הזה.

לפי כל החוויות וההתנסויות הללו אנחנו מתנהגים בדרך מסוימת, מחליטים מה שאנחנו מחליטים עושים או לא עושים דברים. לפי אותן החוויות שחווינו נוצרים אצלנו פחדים, מחסומים, מעצורים, דעות, הרגלים, דפוסי חשיבה מה כדאי ומה לא כדאי לעשות, מה טוב ולה לא טוב, מה מותר ומה אסור, מה יתרום לנו בחיים ומה יזיק לנו בחיים.

כל פעם שאנחנו רוצים לעשות משהו מסוים, תמיד המוח שלנו ייתן לנו השוואה מסוימת למה שכבר חווינו בחיים בעבר, אפילו אם זה היה בעבר מאוד רחוק. הכל נמצא במאגר מידע בתת המודע שלנו ולפעמים אנחנו אפילו לא מודעים להם.

כך, למעשה, אנחנו נותנים למוח שלנו לשלוף דברים מתוף העבר והתערב בהחלטות שלנו מה נעשה, איך נרגיש, מה לא נעשה, מה נאהב, מה לא נאהב ועוד. הרבה פעמים, ההתערבות הזאת מונעת מאיתנו לעשות צעדים קדימה בחיים, אנחנו לא מעיזים, לא מתקדמים, נשארים בתוך ההרגלים שלנו ועוד.

כך, למעשה, המוח שלנו הופך להיות האויב שלנו. כי הוא זה ששולט בנו, במקום שאנחנו נשלוט בו.

אז מה עושים? כיצד הופכים את המצב ומשתמשים במוח לטובתנו? כיצד משתלטים על מאגר המידע והמחשבות שלנו שישנם בתת מודע?

בדיוק על זה נדבר במאמר הבא.

בינתיים מזמינה אתכם להשאיר תגובה, שאלה או להביע דעתכם.

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

http://test.dianabenzvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרה של 10 טיפים – "כיצד לפרוץ דרך ולהגשים את עצמנו" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ואימייל והם מיד יישלחו אליך, טיפ אחד כל 4 ימים

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.