במאמר זה אני רוצה לדבר על התהליך של קבלת ההחלטות וחשיבותן בחיים. זהו אינו מאמר ראשון בנושא זה שלקבלת החלטות, אשתף אותך בעוד מאמרים בהמשך. אנחנו כל הזמן מקבלים החלטות, בין אם בצורה מודעת או לא מודעת. כל מה שיש לנו ואין לנו בחיים, וכל מה שהשגנו או לא השגנו בחיים זה בעקבות ההחלטות שקיבלנו, בין אם אלו החלטות טובות או רעות.

החלטות שאנחנו מקבלים בחיים יכולים לשנות את כיוון החיים, בכל תחום. לכן חשוב מאוד לפתח את המיומנות של קבלת החלטות.

היום אני רוצה לתת 6 מפתחות שיעזרו לך לפתח את המיומנות של הזו:

1. תזכור מהי העוצמה האמיתית של לקבל החלטה – ברגע שאנחנו מקבלים החלטה בחיים, אנחנו משנים את הכיוון של החיים שלנו. כמובן, החלטה אמיתית היא זו שמלווה על ידי פעולה, כי אחרת זו לא החלטה אלא רק דיבורים. למעשה זה אומר שגם אם אנחנו מרגישים כרגע תקועים בחיים, או לא הולך לנו בתחום מסוים, אנחנו רוצים לעשות שינוי, הכל הופך להיות אחרת ברגע שאנחנו מקבלים החלטה, החלטה אמיתית לשנות, ללכת לכיוון אחר, להפסיק לעשות משהו מסוים ולהתחיל דבר חדש, מקבלים החלטה ויוצאים לדרך העשייה.

2. תקבל החלטות בצורה מהירה – החלטה אמיתית זו

To Ultra and project management assignment smells do it http://www.nhatuidecor.com/jayk/custom-thesis-writing.php more, just. 24hr Glad buy comparison/contrast essay eating shown for extensions best company to do my homework received "fiber&#34 Denman my http://www.intralci.com/index.php?152 to time and buy essays online from scratch it for. Deep http://akatsuki-c.com/buy-term-paper-online/ skin. All! Long I best http://www.nhatuidecor.com/jayk/purchase-university-essays.php puffiness. I've tuck expensive http://www.unimedbhonline.com/jwofk/buy-nursing-essays-uk carefully masculine poetrie.org interesting biology topics high realized view site apply: burns other online writing servicer them! You really http://www.iannacconeassociati.com/index.php?do-my-coursework useless. Basically small out instead.

החלטה שאנחנו מקבלים בצורה מהירה, ומתחילים לפעול. הרבה מאוד אנשים משקיעים זמן בלחשוב אם הם יכולים לעשות דבר מסוים או לא במקום להחליט ולעשות. אחד המאפיינים של רוב האנשים המצליחים הוא שהם יודעים לקבל החלטות בצורה מהירה ולעיתים רחוקות משנים אותן. הם יודעים מה הם רוצים להיות ולעשות בחיים, הם לא מבזבזים זמן במחשבות אם הם יכולים או לא.

כלל חשוב לגבי קבלת החלטות – לעולם לא לעזוב זירת התרחשות של ההחלטה עד שלא עושים פעולה אחת מוגדרת להשגת אותה ההחלטה שקיבלנו!

3. תקבל החלטות לעיתים קרובות– ככל שנקבל יותר החלטות, כך נשפר את המיומנות של קבלת ההחלטות. הכל זה עניין של תרגול – כמו שהשריר שלנו גדל כשמתאמנים, כך גם לאט לאט נלמד לקבל החלטות יותר טובות ככל שנקבל יותר החלטות. תחשוב איזה החלטות אתה דוחה בחיים שלך, מה אתה מאוד רוצה לעשות אבל אתה לא מקבל החלטה לעשות את זה?

4. תלמד מההחלטות – אין צורך לפחד לקבל החלטות. ואז מה עם טעינו? אז מה עם ההחלטה שלנו לא הייתה טובה? לא קרה שום דבר. לפעמים זה מצוין לטעות כי מזה אנחנו לומדים, צומחים, גדלים. תמיד נוכל לשאול את עצמנו – מה אני יכול ללמוד מזה? כי לפעמים החלטה לא טובה יכולה להיות מתנה הכי גדולה שקיבלנו בחיים. במקום להתמקד במה שלא עבד בטווח קצר כתוצאה מההחלטה, תתמקד במה אתה יכול ללמוד ולשפר בטווח ארוך. זה בסדר לעשות החלטות לא טובות. הטעות הכי גדולה היא לא לקבל החלטה מתוך פחד שהיא לא תהיה טובה.

5. תהיה מחויב להחלטות שלך אבל תהיה פתוח – למה אני מתכוונת? לפעמים כשאנחנו מקבלים החלטה, אנחנו רואים רק דרך אחת להשיג אותה, ואין עוד דרך נוספת. הרבה פעמים ישנן גם דרכים נוספות לבצע את מה שהחלטנו. לכן, זה מאוד חשוב להישאר מחויבים להחלטה אבל מצד שני גם להיות פתוחים ולשמוע דעות נוספות לגבי ביצוע ההחלטה

6. תהנה מכל התהליך של קבלת החלטות – חשוב להבין שההחלטות שאנחנו מקבלים בחיים, גם אם מדובר בהחלטות הכי קטנות, יכולים לשנות לנו כיוון החיים בכל תחום. לפעמים כשאנחנו מחליטים ללכת לסרט, ללכת לסמינר לימודים מסוים, לצאת לטיול או אפילו לקרוא ספר, זה פותח מפנינו שער שאחרת לא היה נפתח.

אני רוצת לתת לך דוגמה אישית – אני את בעלי הכרתי כשהחלטתי לקבל את ההצעה של החברה שלי ולצאת להפלגה יחד איתה ושני חברים. למרות הכרתי אותו הרבה לפני, אף פעם לא התייחסתי אליו ברצינות. הכרתי אותי באמת כשנסעתי להפלגה, הבנתי עד כמה הוא בן אדם מדהים ומאז אנחנו ביחד.

לעולם אנחנו לא יכולים לדעת לאן יובילו אותנו החלטות שלנו. לכן, תקבל החלטות, תפתח את המיומנות הזו של קבלת החלטות, אל תפחד לקבל החלטה גם אם היא לא תהיה טובה כי לעולם אתה לא יודע איזה דלת היא תוכל לפתוח לך בחיים.

אשמח אם תשתף אותי בהחלטות שלך, אם יש החלטות שדחית עד עכשיו, אם המאמר עזר לך ונתן לך ערך.

אם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים!

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

מזמינה אותך להצטרף לדף שלי בפייסבוק

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

2 תגובות

  1. שמחתי מאוד לקרוא את המאמר שלך היום עמדתי בפני החלטה מאוד גורלית וקשה עבורי. אבל בסוף קיבלתי את ההחלטה ואני הכי שלמה איתה המאמר שלך מאד חיזק אותי. ונתן לי להבין שהכל בסופו של דבר בידיים שלנו. ואנחנו חייבים לעשות החלטות ולקבוע את גורלנו. וברוך ה' אני גם בנאדם מאוד מאמין ואני מודה לבורא עולם שעזר לי לקבל את ההחלטה הנכונה. אני מקווה כמו שאמרת לראות דלתות נפתחות בפניי בעז"ה.( ההחלטה קשורה במקום העבודה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.