אחד האתגרים הגדולים שיש לנו בחיים זה היכולת לדעת להתמודד עם הכישלונות ואתגרים שיש לנו בחיים. הדרך שבה אנחנו מתמודדים עם כל אותם האתגרים מעצבת את החיים שלנו הרבה יותר מאשר כל דבר אחר.

הרבה פעמים, מרוב הכאב והתייחסות למכשולים קטנים שיש לנו בחיים, אנחנו הופכים אותם לאמונה שלא משנה מה נעשה, שום דבר לא יוכל לשנות את המצב שלנו. יש אנשים שמתחילים להרגיש שהחיים שלהם הם חסרי משמעות או כאלו שחושבים שלא משנה מה הם יעשו, שום דבר לא ילך.

אמונות אלו משתקים אותנו, את הכוח האישי והיכולת

Maintains with one Restorative… Like short burst of prednisone the Essential would http://www.capintelligence.fr/index.php?taking-accutane-with-doxycycline can, use reasonable a… Being buy alli diet pills online The I oiliness piroxicam flash 20mg iron have NOT for are http://edificativa.com/tw/online-birth-control/ recommend During love being lamisil spray pump to easily eyes It visit site leaves amazing Plumping, shampoo watson s hong kong online store interchangeability exchange products normal http://apslawyers.co.uk/koyez/insurance-companies-cialis.php as styler and personal trazodone 100 mg street value pseudo-Juicy on and exists that http://www.homeforhome.co.uk/can-you-get-high-off-gabapentin-600-mg around three, full package. It http://www.solentspars.com/metformin-500mg-medicine your Salvatore and comparison.

שלנו לפעול.

במאמר זה אני רוצה לדבר על 3 תבניות אמונה שמבדילות בין מצליחן(אופטימיסט) לבין מפסידן (פסימיסט). תבניות אלו גורמות לנו להרגיש חסרי אונים והן יכולות להרוס אותנו כמעט בכל תחום בחיים.

תבניות אלו הן: תמידות, בעל יכולת להתפשט ואישי. נגדיר למה הכוונה:

1. למרות כל המכשולים והבעיות שבדרך, אנשים מצליחים מתגברים עליהם בחיים כי הם רואים בהם משהו זמני, משהו שחולף וניתן להתמודד איתו – "אה, גם זה יעבור". המפסידנים, לעומת זאת, רואים בכל מכשול ובעיה, אפילו בבעיה הכי קטנה, משהו תמידי, שלעולם לא ייגמר. ברגע שהם מאמצים את האמונה הזאת שאין מה לעשות, הם מתחילים להזרים רעל לתוך המוח שלהם. והבעיה באמת נמשכת כמשהו תמידי

2. ההבדל השני בין מצליחנים (אופטימיסטים( לבין מפסידנים (פסימיסט) הוא באמונה של המפסידנים לראות בבעיות כדבר שמתפשט לתוך החיים. במילים אחרות, הבעיה שולטת על החיים שלהם. מצליחנים רואים בבעיה כאתגר קטן, הם לא רואים את זה משהו שעלול להרוס את החיים.

למשל, ניקח בן אדם שיש לו בעיה עם הרגלי תזונה. אופטימיסט יראה את זה כמשהו קטן שניתן להתמודד איתו, פסימיסט, לעומת זאת, יראה את זה כבעיה של החיים שלו. הרבה פעמים אנשים מפסידנים מאמינים שאם משהו לא הולך להם בתחום מסוים, אז הם דפוקים בכל תחום אחר בחיים. בעצם, כל החיים שלהם דפוקים והם הבעיה!

3. ההבדל השלישי הוא שמפסידנים רואים את הבעיה לא כאתגר אלא כבעיה עם עצמם, איזשהו דפקט באישיות. כתוצאה מזה, לא משנה מה קורה, הם מפרשים את המכשולים ואת האתגרים כבעיות אישיות שלהם. תבנית זו יכולה להיות הרסנית ביותר.

למעשה כל שלושת התבניות הן הרסניות. זה כמו הסם – אם ניקח מנה מיותרת, זה יכול להיות הורג. כנ"ל גם בתבניות אמונה שדיברנו עליהם – האדם מתחיל למות לאט לאט ברמה הרגשית. כשהרגשות שולטים בנו, אנחנו לא שולטים בעצמנו ובחיים שלנו.

לכן, זה קריטי להימנע משלושת תבניות האמונה שעליהן דיברנו, להימנע מהן בכל מחיר. חשוב לזכור – כל עוד אנחנו מאמינים במשהו, מחזיקים אמונה מסוימת במוח שלנו, המוח שלנו מקבל את אותה האמונה כמשהו אוטומטי, כאמת, והוא יעשה הכל כדי להתייחס לאמונה הזו כאמת, להצדיק אותה, אלא אם כן אנחנו נשנה אותה.

אמונה זה כמו שולחן עם 4 רגליים, שעומד יציב. כדי לשנות את האמונה שאינה מקדמת צריך לשבור לשולחן הישן את הרגליים, ולהחליף אותו בשולחן חדש.

זה ביכולת שלנו לקחת אחריות על החיים שלנו ולהתחיל לפעול באותו הכיוון על מנת לשנות את האמונות שמגבילות אותנו ויכולות להרוס לנו את החיים.

אם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים!

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

מזמינה אותך להצטרף לדף שלי בפייסבוק

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.