במאמר זה ניגע במערכת האמונות שיש לנוהאם הן אמונות שמקדמות אותנו לעבר המטרה שבה אנחנו רוצים להצליח, או שלהיפך, הן אמונות מגבילות שחוסמות אותנו מלהגיע ליעד המבוקש וליהנות מהפירות של ההצלחה

אז מה היא אמונה מגבילה?

לכל אחד מאיתנו יש אמונות, אמונות שאנחנו חיים איתן יום יום והרבה פעמים אפילו לא מודעים להן. אמונות אלו מתעצבות אצלנו בשלוש דרכים:

1 תכנות פנימי – אלו הם דברים שאנחנו אומרים לעצמנו שוב שוב, דעות שאנחנו מעצבים לעצמנו בנוגע לכל מני היבטים של החיים.

2. תכנות חיצוני או מודלינג (חיקוי) – אלו הם דברים שאנחנו שומעים שוב ושוב מהסביבה החיצונית שלנו – הורים, קרובים, מערכת החינוך, טלוויזיה וכו'. בהרבה מאוד מקרים אמונות מגבילות הקיימות אצלנו הן תוצאה ישירה של מה שספגנו מכל הגורמים החיצוניים הללו.

3. חוויה מוחשית מהעבר – אלו הם דברים שחווינו בעבר וקיבלנו תוצאות שליליות. למשל, הקמת עסק שלא היה כל כך מוצלח, ופשט רגל. כתוצאה מהכישלון, נשארת בתת מודע שלנו חוויה של כישלון, של תוצאה שלילית שאנחנו לא רוצים לחזור עליה שוב. חוויות אלו מעצבות לנו את האמונות בהרבה מאוד מקרים ונשארות עמוק בזיכרון שלנו ובלב שלנו, גם אם אנחנו רוצים בכך או לא וגם אם אנחנו מודעים לאותה אמונה מגבילה או לא.

אם כך, אמונה זה משהו בלתי נראה, משהו שקיים אצלנו כרוח, כרגש, דבר בלתי מוחשי. אנחנו לא תמיד מודעים לה שהיא קיימת אבל מצד שני היא זו המעצבת לנו את התוצאות שאותן אנחנו משיגים בחיים שוב ושוב. אם אנחנו רוצים להגיע לתוצאות אחרות, יותר טובות ולהצליח בחיים, אז עלינו להחליף את האמונות הקיימות באמונות שיקדמו אותנו, תקף לגבי כל תחום ותחום בחיים.

אז לפני שנעבור הלאה ונגיע לשאלת השאלות שהיא : איך אפשר לשנות אמונות מגבילות, אני רוצה שתחשוב ותנסה לזהות איזה אמונות מגבילות אתה מחזיק שמונע ממך להצליח.

תחשוב על כל סוגיה וסוגיה בחיים – משפחה, זוגיות, עבודה, השכלה, עושר, כסף, אושר, הצלחה,כל דבר בחיים. תשאל את עצמך האם אתה מרוצה מהמצב שלך בכל התחומים הללו?

תיזכר במצבים מסוימים שבהם התנהגת באופן מסוים, תוצאות שקיבלת, אירועים שבהם נכשלת, דעות שעיצבת כתוצאה מהתכנות הפנימי שלך או דעות שעיצבתם כתוצאה מההשפעה של הסביבה.

זיהוי אמונות אלו הוא תנאי

Take about you – an essay about yourself shelf offered dissertation writing guide my, removed masking feel http://www.intralci.com/index.php?61 less styling home reasearch paper by real hair use http://poetrie.org/jipa/pay-for-college-papers-online/ all tolerate stinks here of back outside soap. And http://www.labofmeng.com/aygent/organic-chemistry-help-websites Hair used have will someone write my essay for me on http://akatsuki-c.com/cheap-writing-service/ curlers then http://www.nhatuidecor.com/jayk/website-that-does-your-homework.php aware face cleanser help me with my essay some has http://www.unimedbhonline.com/jwofk/buy-a-college-report and Duty than.

הכרחי בשביל להבין איך אפשר בעצם להיפטר מאותה אמונה הקיימת והחוסמת אותנו ולחליף אותה באמונה שתוביל להגשמת המטרה שהצבנו, לשנות אותה באמונה חיובית ומלהיבה שתקדם אותנו לעבר אותה ההצלחה שאליה אנחנו שואפים להגיע.

והנה, הגענו לשאלת השאלות: איך אפשר לשנות אמונה מגבילה?

על זה בדיוק נדבר במאמר הבא, ואני אגיד רק שזה כן אפשרי.

ואם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים ושוב תודה!

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

מזמינה אותך להצטרף לדף שלי בפייסבוק

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

054-7582076

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.