מהי הצלחה?

אני רוצה לשאול אותך שאלה – איך זה ייתכן שישנם אנשים שהכל מצליח להם, שכל דבר שהם נוגעים הופך לזהב, כאילו ההצלחה רודפת אחריהם, לעומת האחרים שלא משנה כמה קשה הם עובדים, כמה הם מנסים, שום דבר לא הולך להם והם נכשלים שוב ושוב ושוב.

האם יש להם מזל? האם הם בעלי תכונות מיוחדות? או מה?

אלו הן שאלות שאני אני שאלתי את עצמי מאז שהייתי נערה. רציתי להבין מה הסוד של האנשים המצליחים ומהי הצלחה בכלל.

אנטוני רובינס, אחד המאמנים הגדולים ביותר בעולם אומר – כשאתה מחפש אתה מוצא, כשאתה שואל, אתה מקבל תשובה.

התשובה באמת הגיעה. תיכף אשתף אותך.

אז מהי הצלחה?

ארל נייטינגייל, אחד האנשים הראשונים שחקרו את הנושא של ההצלחה מגדיר אותה ככה:

"הצלחה זהו מימוש מתמשך של רעיון נשגב".

מה זה אומר?

זה אומר שכדי להצליח בחיים צריך שני דברים בסיסיים – מטרה מוגדרת מראש, שהיא חשובה ומשמעותית ועשייה עקבית ומתמשכת לעבר אותה המטרה המוגדרת.

אז הנה התשובה שקיבלתי – כל האנשים המצליחים בעולם יש להם בדיוק שני המרכיבים האלו – הם יודעים מה הם רוצים, כלומר יש להם מטרה מוגדרת, יודעים לאיזה כיוון הם הולכים ועושים פעולות עקביות עד שהם משיגים  את המטרה.

זה בדיוק מה שמבדיל אותם מרוב האנשים שמחפשים את ההצלחה בחיי היום יום שלהם, עובדים קשה, מנסים ללכת לכל מיני כיוונים, בלי לעצור לרגע ולשאול את עצמם – רגע, מה אני באמת רוצה, מהי הצלחה בשבילי, הם פשוט מחפשים ומחפשים.

הצלחה היא מקום לבוא ממנו ולא מקום להגיע אליו. הצלחה זה מי שאנחנו הופכים להיות, בדרך לכל מטרה שהצבנו לעצמנו.

מהי הצלחה עבורך? מה זה אומר? מה צריך לקרות? איזה מטרות אתה רוצה להשיג כדי שתגדיר את עצמך כהצלחה בכל תחום בחיים? חשוב מאוד שנדע להגדיר את המשמעות של ההצלחה עבורנו, כאשר אנחנו ורק אנחנו קובעים מהי ההצלחה עבורנו, ולא מישהו אחר, אחרת איך נדע שבאמת הגענו להצלחה? איך נוכל לזהות אותה, למדוד אותה?

אם אתה עולה על האוטובוס ואתה לא יודע לאן אתה רוצה להגיע, האם תגיע ליעד? נכון לא. כנ"ל גם בחיים. אם לא תגדיר מהי הצלחה עבורך, לא תדע גם ליהנות מהפירות שלה, לא תדע אם באמת הגעת אליה. זהו הצעד הראשון.

ישנם עוד כמה מרכיבים קריטיים להצלחה ושמייחדים את כל האנשים המצליחים. בוא נסתכל על המילה הצלחה, היא מורכבת מ-5 אותיות,כ אשר לכל אות יש משמעות וחשיבות כדי להגיע לצלחה. מהם המרכיבים החשובים של הצלחה?

ה– החלטה או בחירה

צ– צמיחה

ל– להאמין

ח– חזון

ה– התמדה

כדי שנצליח בחיים בכל מטרה שהגדרנו לעצמנו בכל תחום בחיים, צריך לעבור 5 שלבים הללו. זה אומר שכל האנשים המצליחים, מעבר לזה שיש להם מטרה מוגדרת מראש ועושים עשייה עקבית לעברה, עוברים ומיישמים את כל חמשת השלבים הללו.

ב-5 מאמרים הקרובים אנחנו נדבר על 5 מרכיבים של ההצלחה, 5 האותיות והאות הראשונה – ה- החלטה.

כל הצלחה מתחילה מהחלטה או בחירה.

נדבר על זה במאמר הבא.

ואם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים ושוב תודה!

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

054-7582076

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.