אחד העקרונות החשובים ביותר כדי להגיע למטרה שהצבנו לעצמנו, כדי להגשים את עצמנו  או להגשים את החלום שלנו זה להתמיד בדרך. התמדה הינה בין הדברים המרכזיים כדי להגיע להצלחה שאליה אנחנו שואפים להגיע.

לא תמיד הדרך להצלחה היא קלה.

בדרך למטרה נפגוש המון מכשולים, יהיו  לא מעט ירידות, אבל זה לא צריך להפחיד אותנו או לעצור אותנו. מה שיקבע את מידת ההצלחה שלנו במטרות שאנחנו מציבים לעצמנו היא ההתמדה שלנו בדרך.

אף אחד מהאנשים המצליחים לא הגיע להצלחה שלו בקפיצה אחת. רוב האנשים שהפכו להיות מה שהם היום והגשימו את עצמם עברו דרך ארוכה של עליות וירידות, מכשולים ואתגרים כאשר לאורך כל הדרך הזו ליוותה אותם ההתמדה. הם לעולם לא ויתרו ולא הרימו ידיים באמצע הדרך.

 אם קולומבוס לא היה ממשיך הלאה והיה מוותר באמצע הדרך ופשוט היה חוזר אחורה, אמריקה הייתה קיימת והייתה יכולה להיות מה שהיא עכשיו?

ואם אדיסון, אחרי 999 ניסיונות כושלים, היה מוותר, היה ממציא את הנורה החשמלית? הוא גם לעולם לא הגדיר את 999 הניסיונות שלו כושלים. אלו היו רק עוד 999 דרכים שבה לא עושים נורה.

 אם כבר הצבנו מטרה ויצאנו לדרך, זה אומר שעשינו חצי דרך. הרבה אנשים רק מדברים ומבזבזים שנים בדיבורים והחלטות בעל פה במקום לקום ולעשות. אז אם כבר עשינו חצי דרך, למה להרים ידיים באמצע הדרך ולוותר?

 כישלון ומכשול זה חלק מהדרך, זה חלק מהטרה או חלום שאליו אנחנו רוצים להגיע. מכשולים וירידות הם סה"כ אתגרים, אתגרים טובים שמהם אנחנו צומחים וגדלים יותר, לומדים ומתפתחים.

 החיים הם כמו רכיבה על האופניים – לפעמים הרכיבה היא קלה (בירידות) ולפעמים היא קשה (בעליות). החוכמה היא לא לפחד מהקשיים בדרך, כל יום לעשות עוד צעד ועוד צעד לעבר המטרה, החלום שלנו – להתמיד בדרך.

 אחד המפשטים האהובים עלי הוא משפט מתוך ספרו של נפוליאון היל – המנצחים לעולם לא מוותרים והמוותרים לעולם לא מנצחים.

 ומה איתך? האם אתה מתמיד?

לעולם אל תוותר, מוותרים הפחדנים, הלוזרים ואת לא כזה, אתה מצליחן והמצליחנים תמיד מתמידים עד שלא מגיעים להצלחה, גם אם זה לוקח להם קצת יותר זמן ממה שהם חושבים.

אם תתמיד, תגיע. אם האחרים הצליחו, גם אתה תצליח. תהיה נחוש, תאמין ותתמיד.

עם התמדה סיימנו לדבר על כל חמש האותיות של המילה מרכיבות את המילה – הצלחה.

ואם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך.

שיהיה לך יום מקסים ושוב תודה!

 דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

054-7582076

תגובה אחת

 1. הי דיאנה בן צבי
  שמי משה, בן 57 לקוי בשמיעה על סף חרשות מגיל שלוש.
  נהנתי לקרוא את המאמר, משום שאני משתמש בהתמדה כל חיי עקב נכותי.הגעתי למטרות, וחלומות ששאפתי להגשימם.
  רק לשם המחשה אציין דוגמא אחת, מטבע הדברים קיבלתי פטור משרות צבאי עקב נכות בגיל 18, כל השנים העניין הציק לי עד שבגיל 24 לאחר "מלחמות" עם הצבא, הסכים לקבל אותי בהתנדבות לשנת שרות.השרות הצבאי שינה את חיי מקצה אל קצה!
  מצרף לך את המאמר בבלוג שלי על אודותיי: http://against-all-odds.co/?p=9
  קריאה מהנה,
  משה בוטרקליי
  [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.