מה הם השלבים הראשונים להגדרת המטרה?

לפני שנדבר על השלבים,  נגדיר מהי מטרה בכלל.

על פי ההגדרה של מילון, מטרה היא הגוף אליו מכוון היורה את חציו. לצורך העניין, אנחנו היורים את החצים לכיוון אותה המטרה שהצבנו לעצמנו.

אז איך מציבים מטרה?

1. דבר ראשון, חשוב שנחליט מה בדיוק אנחנו רוצים להשיג. זה צריך להיות משהו ברור ומוגדר, בלי לשנות אותו כל יום וכל פעם כי זה רק יפזר אותנו לכיוונים שונים ויוציא מהמיקוד.

2. אחרי שכבר החלטנו מה אנחנו רוצים, להעביר את זה לנייר, לרשום את המטרה שלנו במילים, בפרטי פרטים. הכוונה לא לשמור בראש או להגדיר בראש את הדבר שאנחנו רוצים להשיג אלא לרשום אותו, כל פרט קטן, לתאר בדיוק. למשל, אם החלטנו שאנחנו רוצים לרדת במשקל, לכתוב כמה קילו בדיוק לרדת, איזה מידה מכנס אנחנו שואפים להגיע ללבוש ועוד

3. אחרי שרשמנו את המטרה על נייר בפרטי פרטים, מאוד אבל מאוד חשוב שנדע להגדיר את "הלמה". למה אנחנו רוצים להשיג את המטרה. למשל, אני רוצה לרדת במשקל כדי להיות יותר בריאה, לתפקוד יותר טוב של הלב, כדי ללבוש את הבגדים שפעם לבשתי, כדי להיראות יותר צעירה ואטרקטיבית ועוד.

כאשר ה"למה" שלנו יהיה מספיק חזק, אז יהיה לנו הרבה יותר פשוט להשיג את המטרה שלנו.

4. הצעד הרביעי הוא  מאוד חשוב גם – להגדיר מהו היעד, מתי אנחנו רוצים להגיע לאותה המטרה. לא מספיק רק שתהיה מטרה. בלי להגדיר תאריך יעד למטרה שהצבנו, יכול להיות שלעולם לא נגיע אליה. זה יהיה רצון טוב אבל לא מטרה. אתה בטח מכיר את האנשים שאומרים – יום אחד,האבל  יום אחד הזה לעולם לא מגיע כי הם אף פעם לא מגדירים איזה יום, מהו תאריך היעד.

אחרי שכבר עשינו את ארבעת הצעדים הראשונים הללו, בא צעד נוסף ומאוד חשוב.

כמובן שאי אפשר לרדת במשקל אם נמשיך לאכול כמו שאכלנו עד עכשיו או נמשיך לנהל את אותו אורח חיים. אנחנו נצטרך לוותר על מאכלים מסוימים כמו שוקולד למשל, לחם לבן או דברים אחרים שהם משמינים ואינם מזינים, אולי נצטרך גם לעשות פעילות גופנית ועוד. זה אומר שיש מחיר שנצטרך לשלם כדי להגיע למטרה שהצבנו לעצמנו. אז השלב החמישי הוא

5. ישנו מחיר שעלינו לשלם!

וחשוב לזכור שאת המחיר אנחנו משלמים מראש. מראש – הכוונה להבין את המשמעות של הדבר שעל מנת להשיג משהו מסוים בחיים, צריך לוותר על משהו אחר.

כך זה עובד!!!

חשוב שנהיה מוכנים על ההתחלה, לפני שיוצאים לדרך, שזה המחיר שאנחנו הולכים לשלם כדי להגיע לתוצאה הרצויה ולהצליח במטרה שלנו

6. והשלב החשוב ביותר לאחר כל השלבים הללו זה לצאת לפעולה, כלומר לעשות כל יום משהו קטן שיקרב אותנו לעבר אותה המטרה שהצבנו.

אם נקפיד על כל השלבים אבל בפועל לא נעשה כלום כדי להביא את המטרה למימוש, אז לעולם לא נגיע לשם. לכן, עשייה, יציאה לפעולה – זה דבר החשוב ביותר שיש! זה הסיבה שהרבה מאוד אנשים לעולם לא מגיעים למטרות שלהם  כי לרוב הם רק מדברים ולעולם לא עושים!!!

ישנו עוד שלב, והייתי אומרת שהוא החשוב ביותר,שעליו נדבר במאמר הבא.

בינתיים, אתן  לך שיעורי בית בקטנה: תיקח דף ועט ותגדיר לך מטרה אחת לחודש הקרוב. זה יכול להיות מטרה בכל תחום של החיים: משפחה, בריאות, קריירה ועוד.

אתה מוזמן לשתף אותי במטרה שלהצבת לפי השלבים שנתתי לך, לשלוח אלי במייל ואשמח לעזור ולכוון 🙂

ואם אהבת את המאמר, אודה לך אם תעשה לייק או תכתוב תגובה ואף תשתף את החברים שלך במסר כל כך חיובי וחשוב של הכרת תודה.

שיהיה יום מקסים וניפגש בקרוב במאמר הבא!

דיאנה בן צבי
מורה דרך להגשמה עצמית

מזמינה אותך להצטרף לף שלי בפייסבוק

http://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.