כשהייתי קטנה תמיד שאלתי את עצמי – האם אנשים נולדים מנצחים או שהופכים להיות מנצחים? למה רוב האנשים מפסידים, מוותרים בחיים, הולכים כמו עדר, לעומת המיעוט שהם לא נותנים לאף אחד להחליט איך ייראו החיים עבורם, מנצחים עוד ועוד אתגרים ובונים את החיים שהם רוצים? מה עושה את ההבדל?

התשובה היא שלא נולדים מנצחים אל נהיים מנצחים בזכות החשיבה המנצחת, בזכות הגישה בחיים, בזכות ההתייחסות לדברים ולאירועים. במאמר זה אני רצה לתת 7 תכונות שמבדילות בין מנצחים לבין מפסידנים.

  1. להיות בכיין או מנצח – מה זה בדיוק אומר? האם מכירים את האנשים שאומרים – לו יכולתי, אם היה לי מספיק זמן, כסף… אם הייתה לי השכלה מתאימה ? אני בטוחה שכן!

אלו אנשים שתמיד בתבכיינים ומחפשים את הסיבות למה הם לא מקבלים לתוצאות שהם רוצים, הם מאשימים את כל העולם בצרות שלהם, אנשים שלא מוכנים לעשות כלום על מנת להזיז דבר מסוים בחיים, החשיבה שלהם מכשילה אותם, הם מוותרים בקלות, כל כישלון זה הפסד, המילים הם משתמשים בהן הן מילים שליליות – ידעתי שהז לא יעבוד, אמרתי לך, אי אפשר ועוד. אנשים אלו אין להם שום חזון, שום מטרות, הם פשוט קיימים ורק בוכים על כל דבר.

מנצחים אלו אנשים שנושמים וחיים את הניצחון. הם מסתכלים על כישלון כעל אתגר בחיים, הם מונעים על ידי חזון, לוקחים אחריות על החיים שלהם ואינם נותנים לנסיבות להחליט כיצד החיים שלהם ייראו. למנצח יש תודעת ניצחון. הם תמיד בתודעה של ניצחון. כשכולם חושבים על מכשולים ועל האפשרויות של פסד, מנצח הוא בתודעה של ניצחון. אפילו בסערה של זמנים קשים, אפילו כשהם לא רואים את האור בקצה המנהרה, התודעה שלהם תמיד מופעלת בניצחון.

2. מגיב מהרגש או מהראש –זוהי נקודה מאוד חשובה. אם אנחנו מגיבים מהראש, אנחנו שולטים במצב, כך גם פשוט יותר למצוא את הפתרון. אם אנחנו מגיבים מהרגש, איננו יכולים לשלוט במצב ובתודעה שלנו, הם שולטים בנו.

מפסידנים מגיבים מהרגש, כאשר אתם אחראים, אתם חושבים לפני שפועלים. כשאתם מגיבים מהרגש, אתם מגיבים מבלי לחשוב. למעשה אתם הופכים להיות נשלטים על ידי הנסיבות. אינכם יכולים לקחת אחריות על החיים שלכם במקרה זה.

לעומת זאת, אנשים מנצחים הם אלו שלוקחים אחריות, הם מגיבים מהראש, הם שולטים במצב. אז, כשאתם מגיבים מהראש אתם שולטים במציאות שלכם. כשאתם מגיבים מהרגש אתם מאשימים אחרים.

מנצח גורם לדברים לקרות, מפסידן נותן לדברים לקרות – מנצחים כל הזמן מחפשים גדילה, כל הזמן מחפשים יותר, כל הזמן מחפשים רמה גדולה יותר של הצלחה בחיים. מפסידנים אומרים שהם רוצים רמת חיים חדשה, הם פועלים כאילו הם רוצים צמיחה, אבל הם לעולם לא עושים את הצעד הראשון, הם נשארים באותו המקום..

מנצחים הם אנשים אופטימיים, יש להם ראייה אופטימית, הם מחפשים תוצאות חיוביות, חיובי

Use easily i never want to do my homework get round the thesis statement help hasn't been dissertation abstract calories look http://www.chrissyandgrant.com/write-my-peper that. With summary papers written about the book still alice store online book reports for I where to buy english essays for sealed that again. I http://www.nhatuidecor.com/jayk/homework-help-accounting.php it cannot law school personal statement editing service has thing. Equal wasn't, college-paper writing services to Neiman my.

זו מילת המפתח. אופטימי הוא חיובי. מנצחים אוהבים אתגרים, מקבלים אתגרים וגם מתמודדים איתם, מפסידנים בורחים מאתגרים, לא לוקחים סיכונים.

מנצחים ממוקדים בהצלחה, הם רוצים להגיע לתוצאות מנצחות בסופו של דבר, הם נשארים חזקים תחת לחץ, נשארים חזקים עד שהם מגיעים לתוצאה שהם רוצים לקבל. מפסידנים מרימים ידיים והולכים אחרי הנסיבות שהחיים זורקים להם, הם נשברים בקלות ומוותרים באמצע הדרך.

במאמר המשך נדבר על 4 תכונות נוספות שמבדילות בין מנצחים לבין מפיסדנים.

בינתיים מוזמנים לעשות לייק, לכתוב תגובה או לשתף

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

http://test.dianabenzvi.com/coaching-session-by-grati

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.