מה הסוד של האנשים שהכל הולך להם בקלות, אנשים שמשיגים את המטרות שלהם, מגשימים את עצמם ומגיעים להצלחה הרצויה? מה יש להם שאין אצל יותר מ-90% מהאנשים?

במאמר זה אני רוצה לדבר על 7 סיבות שהן מבדילות בין אנשים מצלחים לבין אלו שלא.

1. תשוקהאנשים מצליחים הם עושים את מה שהם אוהבים לעשות, יש להם תשוקה בוערת וכל יום שלהם זה מתנה. יש הבדל בין לאהוב את מה שעושים לבין לעשות את מה שאוהבים. אדם שעושה את מה שהוא באמת אוהב לא מרגיש שהוא עובד בכלל.

אנשים שאינם מצליחים מוותרים על מה שהם אוהבים לעשות ועושים דברים שאין להם תשוקה אליהם. הם פועלים מתוך חוסר תשוקה. איפה שאין תשוקה זה לא יכול להצליח לעולם. הם מוותרים על חלומות, על הגשמה עצמית, על המטרות שלהם.

2. החלטיותאנשים מצליחים הם אנשים שיודעים לקבל החלטות מהר ולעיתים רחוקות משנים אותם. הם יודעים מה הם רוצים בחיים ומקבלים את ההחלטות כדי להשיג את אותם הדברים, גם אם לפעמים ההחלטות הן שגויות.

אנשים שלא מצליחים מפחדים לקבל החלטות על מנת לא לטעות, הם דוחים דברים, הם חושבים המון לפני שמקבלים החלטות, משנים את הדעה שלהם לעיתים קרובות, ולרוב לא מקבלים החלטות בכלל.

3. כישורים ומיומנויות – אנשים מצליחים יודעים שעל מנת להצליח בחיים ולהשיג את התוצאות שהם רוצים ברמה אישית, עסקית, מקצועית, צריך לפתח כישורים ומיומנויות בחיים, לשפר אותם כדי להיות יותר ולקבל יותר.

אנשים שלא מצליחים בדרך כלל נשארים עם מה שהם נולדים – עם הכישרונות המולדים, בלי לפתח אותם, כתוצאה הם לא מתקדמים ולא משיגים יותר דברים בחיים. הצלחה אמיתית היא לעשות את מה שאוהבים, לגדול ולהתפתח.

4. חיים מאוזניםאנשים מצליחים מפתחים כל תחומי חייהם, הם לא שמים דגש רק על תחום אחד מזניחים את התחומים האחרים. חשוב להם לשמור על מערכת יחסים עם בני זוג, חשוב להם לשמור על כושר גופני, לתת לגוף מנוחה, לפתח את עצמם ברמה האישית והרוחנית, להתפתח מבחינה כלכלית, לפתח את הקריירה שלהם. הם פשוט מאזנים את החיים על ידי כך שמטפחים כל תחום בחיים

אנשים שלא מצליחים בחיים בדרך כלל שמים דגש על תחום אחד או שניים ומזניחים את כל שאר התחומים האחרים, הם בדרך כלל עובדים מאוד קשה, בקושי נשאר להם זמן לעצמם, למשפחה, לפעילויות האהובות עליהם.

5. צמיחה והתפתחותאנשים מצליחים הם כל הזמן צומחים ומתפתחים, לומדים דברים חדשים. הם לעולם לא נעצרים בכך שמסיימים לימודים באוניברסיטה או בבית ספר. הם מבינים שמהות החיים היא לצמוח ולגדול, בכל הרבים של החיים – פיזי, מנטאלי ורוחני. הם כובשים פסגה ושואפים לכיוון פסגה אחרת. איפה שהצמיחה נעצרת, נעצרים החיים. טבעו של האדם לשאוף לצמיחה תמידית.

למעלה מ-90% מהאנשים מסיימים לימודים, מגיעים לשלב מסוים בחיים ופשוט נעצרים. הם לא שואפים לעשות עוד צעד קדימה, ללמוד עוד דברים, להיות יותר ולעשות יותר. מרביתם פשוט הופכים להיות כמו מכונות שמבצעות סדרת פעולות  מסוימות מדי יום. החיים שלהם נראים מונוטוניים ומשעממים, ללא צמיחה, גדילה והתפתחות. איפה שאין צמיחה, אין גם תשוקה, אין גם שאיפה להיות יותר ולקבל יותר. וזה מוביל לכישלון בחיים.

6. שאלות איכותיותאנשים מצליחים שואלים את עצמם שאלות איכותיות וכתוצאה גם מקבלים תשובות איכותיות. הם יודעים לכוון ולמקד את השאלות כך שהן יתנו להם השראה, פיתרון ותשובה טובה וכתוצאה יקבלו תוצאות רצויות.

אנשים שלא מצליחים שואלים את עצמם שאלות מכשילות, שמשנות את המיקוד שלנו במבינת החשיבה וכתוצאה גם התשובה שאנחנו מקבלים לא טובה ואינה מובילה לתוצאה הרצויה.

7. תבניות חשיבה ומערכת אמונות – אנשים מצליחים חושבים אחרת, יש להם דפוסי חשיבה שמעצימים אותם, הם יודעים ללוט במחשבות שלהם, הם יודעים להוציא מכל דבר את הטוב. בנוסף יש להם מערכת אמונות שמקדמת אותם לעבר ההצלחה, ההגשמה, לעבר השגת מטרות שלהם.

דפוסי חשיבה ומערכת אמונות של אנשים שאינם מצליחים בחיים הן אינם מקדמים אותם לעבר ההמטרות שלהם, החשיבה שלהם היא מכשילה, שלילית ואינה מקדמת. כנ"ל גם מערכת האמונות שלהם.

דיברנו על 7 סיבות חשובות שמבדילות בין אנשים מצלחים לבין למעלה מ-90% האחרים שאינם מצליחים. מתוך כל הסביבות, הייתי אומרת שסיבות 6 ו 7 הם הקריטיים ביותר כדי להצליח בחיים. גם אם יש לנו את חמשת הקריטריונים האחרים עליהם דיברנו אבל חסרים שניים האחרונים, זה סיבה לכישלון ולחיים של חוסר הגשמה וחוסר הצלחה.

עכשיו זה הזמן לשאול את עצמך – האם אתה עומד בקריטריונים שעליהם דיברתי במאמר?

תזכור – הצלחה זה בחירה ואף פעם לא מאוחר לבחור בדרך של הצלחה, גם אם עכשיו אתה נמצא במעגל של ה-90%.

אז במה אתה בוחר?

אם אהבת את המאמר, אמשח מאוד אם תכתוב תגובה, תעשה לייק ואף תשתף את החברים שלך.

זה יכול להיות מאוד יעיל וחשוב עבורם.

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

מזמינה אותך לדף שלי בפייסבוק

https://www.facebook.com/BreakThroughWithDianaBenZvi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.