במאמר הקודם התחלנו לדבר על  7 מפתחות להצלחה שרוב האנשים המצילחים מיישמים בחיים שלהם על מנת לייצר הצלחה אישית ועסקית. נגענו ב-3 מפתחות ראשונים שהם: התלהבות, אמונות מגבילות ואסטרטגיה. במאמר זה ניגע ב-4 מפתחות נוספים.

מפתח מספר 4 – ערכים

ערכים למעשה הם השורש העמוק שלנו, של אותם דברים שהם בעלי משמעות עבורנו, הם אלו שמניעים אותנו קדימה, מפעילים אותנו. כאשר אנחנו לא מכירים את הערכים העמוקים שלנו אנחנו נתקעים בדרך, זה יוצר מצב של חוסר יכולת להחליט – קשה לנו להחליט ולבחור מה באמת כדאי לנו לעשות. אבל כאשר אתם יודעים ומכירים את הערכים שלכם, אתם יודעים מהו הסדר המדויק שלהם לפי חשיבותם ואתם יודעים שבסולם הערכים שלכם לא נמצאים שני ערכים צמודים שעלולים ליצור סתירה ביניהם, אז הרבה יותר קל לכם לעשות בחירות, לקבל החלטות ולנוע קדימה.

אפשר ללמוד המון על האדם כאשר אנחנו מכירים את הערכים שלו. לכן כדי להגיע להצלחה בכל תחום, להשיג כל תוצאה וכל מטרה, זה חשוב שתהיה לנו אסטרטגיה עם מערכת אמונות תומכת ומקדמת וחשוב לצאת לדרך עם התלהבות והתרגשות אבל חשוב מאוד שנדע גם מה באמת חשוב לנו בחיים, מה הערכים שלנו כי הם אלו שיקבעו את תחושת הסיפוק שלנו לאחר השגת המטרה – אם איננו יודעים באופן ברור מהם הערכים שלנו, אנחנו יכולים להגיע למצב שנשיג את התוצאה ואז נשאל את עצמנו – זה מה שיש? ערכים הם למעשה השורש של העץ.

מפתח מספר 5 – היכולת ליצור קשרים עם האנשים האחרים.

תקשורת היא אחת מתוך 7 מפתחות להגיע להצלחה אישית, עסקית, זוגית, חברתית. אנחנו לא לבד בעולם, אנחנו מוקפים באנשים אחרים בין אם מדובר באנשים קרובים או אנשים שאיננו מכירים אותם בכלל או רמת ההיכרות שלנו נמוכה איתם. היכולת שלנו לתקשר עם האחרים, ליצור חיבור נכון עם האדם בדרך הנכונה, האפקטיבית, הנעימה והמקדמת עבור שני הצדדים היא החוכמה הגדולה שעל כל אדם ללמוד לפתח – וזה לא משנה אם אנחנו מתקשרים עם בן או בת זוג שלנו, עם הילדים שלנו, עם השותפים העסקיים או חברים טובים או אנשים שאנחנו רוצים ליצור איתם קשר. אבל ידוע גם שלא כולם אותו דבר – אנחנו שונים ומשונים אחד מהשני.

אתם יכולים להתחיל עסק מסוים בשיא התלהבות, עם הרבה תשוקה, ליצור לעצמכם מערכת אמונות תומכת ומקדמת, לבנות לעצמכם אסטרטגי מאוד ברורה, תכנית מוגדרת, עם כל הפעולות,  להכיר את הערכים אבל כל דבר שאנחנו עושים קשור לאנשים, סביב האנשים. lesotho . בין אם זה איך לדבר עם אנשים שלא תומכים בנו ולא מבינים אותנו וליצור איתם את החיבור ואת ההסכמה או דווקא ליצור קשרים חדשים, סביבה חדשה ותומכת,למכור מוצרים חדשים, להעביר ערך ללקוחות, להקשיב לאנשים,  עליכם לדעת כיצד לפתח תקשורת אפקטיבית איתם, ליצור חיבור רגשי ופיזי, להבין איזה אנשים יכולים לעזור לכם בכל דרך שהיא להשגת המטרות שלכם. את החיבור הזה אנחנו מכוונים במילה רפור או הצטרפות בשפה העברית. רפור מתמקד בפיתוח תקשורת אפקטיבית עם הצד השני. באחד המאמרים אכתוב בהרחבה על כל הנושא של רפור ואתן לכם 10 טיפים מועילים ליצירת חיבור מהיר ואפקטיבי עם כל אדם שרק תרצו.

מפתח מספר 6 – היכולת שלנו לשמור על המצב האנרגטי – אנרגיה

מה היא אנרגיה בדיוק, כיצד אנחנו מייצרים אותה למה היא חושבה על מנת להצליח ולהגשים את עצמנו בכל המובנים – בכל התחומים בחיים? הרי תחשבו מה יוצר אצלנו אנרגיה? אולי חלקכם יגידו אוכל, חלקכם יגידו שליטה ברגשות או שניהם ביחד, חלקכם יגידו הדרך שבה אתם חושבים והאמת אתם צודקים – זה הכל ביחד ולא רק. אנרגיה למעשה זה המנוע שלנו שמניע אותנו קדימה. האם תוכלו לעשות פעולות גדולות ומעציות בלי אנרגיה? אם אתם נמצאים במצב אנרגטי לא נכון? פחדים, ספקות, דאגות – כל אלו הם רק סממנים של אנרגיה נמוכנ וחוסר שליטה במצב האנרגטי שלכם, בסטייט אוף מיינד. כמובן אורח חיים שאתם מנהלים – מבחינת תזונה, פעילות גופנית, חשיבה ועוד הם תורמים לא פחות למצב האנרגטי שלכם.

אבל תחשבו אפילו לרגע – לאיזה אנשים אתם נמשכים יותר – אלו שמקרינים אנרגיה, שמחה, אור שאלו שנראים לכם עייפים, בקושי מתפקדים, אין להם אף פעם כוח? התשובה היא ברורה – לסוג הראשון כי אחרת גם אתם תרגישו עייפים וגם מתוסכלים. אנרגיה היא הכל – היא למעשה היכולת שלנו לשים את עצמנו בסטייט אוף מיינד מורם לא משנה מה קורה סביבנו.  אם יצא לכם להיות בסביבה של אדם עם אנרגיה לא טובה בטח הרגשתם בעצמכם לא טוב לאחר תקופה מסויימת בלי להבין מה קרה למעשה ויכול להיות שלא קרה לכם שום דבר רע באותו זמן. זו ההשפעה של האדם עליכם, של רמת האנרגיה שלו. ואני בטוחה שקרה לכם גם להיפך – הייתם בסביבה של אדם שמח, אנרגטי, קורן ופתאום נדבקתם באנרגיה שלו.

אם יש לכם תשוקה, בניתם מערכת אמונות מתאימה וסולם ערכים שתואם לתפתחות האישית והמקצועית שלכם, יש לכם אסטרטגיה נפלאה, אבל המצב האנרגטי שלכם הוא ירוד, האם תוכלו לייצר קשרים עם האנשים? האם תוכלו למשוך לעצמכם אנשים נכונים? ובכלל האם תוכלו להחזיק בתשוקה והתלהבות לאורך זמן אם אין לכם אנרגיה נכונה? התושבה היא לא כמובן. תשוקה והתלהבות הן אנרגיה, אנרגיה גבוהה, מדבקת, ואנשים אוהבים להיות עם אנשים שיש להם אנרגיה, תשוקה והתלהבות. איך מייצרים אנרגיה נכונה? בחד המאמרים אתן גם טיפים בנושא זה.

מפתח מספר 7 – שליטה ברגשות שלנו או היכולת שלנו ליצור תקשורת עם עצמנו

דיברנו על משמעות יצירת קשרים עם העולם החיצוני, עם האנשים שסביבנו, לפתח קשרים, יחסים, לנהל תקשורת, ליצור רפור. אבל רוב האנשים שוכחים לפתח תקשורת נכונה עם עצמם, לנהל את השיחה הנכונה עם עצמם, לדעת לשלוט ברגשות שלהם שנובעים מהקולות הפנימיים והסיפורים שאנחנו מייצרים לעצמנו על סמך חוויות שונות שעברנו וחווינו. למה בדיוק הכוונה תקשורת עם עצמנו?

בואו ניזכר ונגדיר מה זה תקשורת – זה יכולת לפתח שיחה, להבין את הצד השני, להבין את המצב הרגשי שלו. אבל בואו נתסכל על עצמנו ונשאל את עצמנו מתי בפעם האחרונה אכן ניהלנו שיחה כזו, שיחה עמוקה עם עצמנו?  מתי הקשבנו לעצמנו, מתי שאלנו את עצמנו מה אומר רגש מסוים שאנחנו חווים ועד כמה הוא משרת אותנו ומשקף את המציאות האמיתית או זה תוצר של הפרשנות שלנו? כאשר קורה משהו – אירוע מסוים, חוויה מסויימת – נניח קיבלנו מספר פעמים דחייה אוש מספר פעמים מחווינו רגש של תסכול, מתי פעם אחרונה עצרנו ושאלנו את עצמנו – האם באמת דחו אותי? ואם כן דחו אותי מה זה אומר בשבילי? האם זה אומר שאני מרים ידיים או להיפך? ומה גורם לי להיות מתוסכל? מה עומד מאחורי הרגש הזה? אולי יש סיפור מסוים שאני חוזר עליו שוב ושוב במוח שלי וכתואה אני חווה שוש ושוב את הרגשות של דחייה ותסכול?

יכולת לנהל שיחה עם עצמנו, שיחה עמוקה, שיחה עם פרטים כאשר אני שומעת לא רק צד אחד – מה שהמוח שלי נותן אלא גם צד שני  – מצד אחד אני חווה ברגע האמת את מה שאני חווה ומצד שאני אני מסתכלת על החוויה מהצד רואה את זה בנקודת מבט אובייקטיבית, מנהלת שיחה עם עצמי – ממש כמו שני אנשים שונים. אם קשה לכם לעשות זאת תוכלו לשים שני כיסאות אחד מול השני וכל פעם לשנות מקום כאשר כל צד נותן את נקודת מבט שלו. תרגיל יכול לעזור לכם בכל סיטואציה שיש לכם קונפליקט פנימי, התלבטות מסויימת, חוסר יכולת להחליט, בלבול ועוד. אבל ללא ספק אתם יכולים לשלוט בכל ששת המפתחות הראשונים אבל מספיק שיכולת שלכם לנהל שיחה עם עצמכם ולהגיע לעומק הפרשנויות והתגובות שלכם יכולה לעצור אתכם ולמנוע מכם להתקדם הלאה, לקבל את התוצאה שאתם רוצים לקבל.

אלו הם 7 מפתחות להצלחה שרוב האנשים המצילחים מיישמים בחיים שלהם על מנת לייצר הצלחה אישית ועסקית. אם אתם רוצים לייצר הצלחה בתחום העסקי שלכם  וגם בתחומים אחרים בחיים, ממליצה לכם לאמץ עקרונות אלו.

דיאנה בן צבי

מנטורית להצלחה והגשמה אישית

לקבלת מפגש אימון בחינם כמפגש היכרות  תוכלו ללחוץ כאן:

http://test.dianabenzvi.com/coaching-session-present

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.