הרצון להצליח ולהגשים את עצמנו זהו רצון טבעי ומולד שקיים בתוך כל אחד מאיתנו. איננו נולדים על מנת לסבול, לחיות בחוסר מימוש, בחוסר צמיחה בחיים. האמת הצורך לצמוח, להיות יותר ממה שאנחנו, ממי שאנחנו בכל תחום בחיים זהו אחד הצרכים הבסיסיים של אנושות על פני העולם. lesotho . ומהי הצלחה והגשמה אם לא חלק מאותו הצורך של לצמוח ולהיות יותר ממי שאנחנו היום.

כמובן ההגדרה של הצלחה והגשמה אישית היא אינדיבידואלית עבור כל אדם ואדם אבל העקרונות להשיג אותם הם זהים וישימים עבור כל אדם. במאמר זה אני רוצה לגעת בשלושה עקרונות שהם חיוניים על מנת ליצור הצלחה והגשמה אישית שלנו, עקרונות אלו רלוונטיים עבור כל אדם ואדם וברגע שמשתמשים בהם, יוצרים גאון ענק שמגשים את עצמו, מממש את עצמו וחי את החיים שלו לפי מה שהוא מאמין, מרגיש, רוצה ושואף.

עיקרון מספר אחד – תשוקה, רצון חזק, מוטיבציה גדולה לעשות משהו מסוים.

 הכל מתחיל מתשוקה – זה לא משנה אם מדובר בגבר שיש לו תשוקה לעזוב את העבודה, להקים עסק משלו בתחום האהוב עליו, או מדובר באישה שחולמת להיכנס לבגדים מסוימים ורוצה להגיע למשקל אידיאלי או בחורה צעירה שרוצה להפוך להיות רקדנית מקצועית. החלומות של שלושת האנשים האלו הם שונים לחלוטין, כל אחד יגדיר את ההגשמה האישית שלו בדרך משונה לחלוטין אבל לשלושתם דבר אחד זהה – יש להם תשוקה בוערת, רצון חזק ועז, הוא זה שמניע אותם להיות חזקים, אמיצים, לקבל החלטה להפוך את התשוקה, את החלום למציאות.

תשוקה זהו עיקרון קריטי על מנת להשיג דבר מסוים, על מנת להתמודד עם פחדים, אתגרים פנימיים, מחסומים ולצאת לדרך. אבל על מנת לזהות מהי התשוקה האמיתית, עלינו להקשיב ללב שלנו, להתחבר לעצמנו, להיות קשובים לנו ולא למה שאחרים חושבים ומאמינים שזה נכון עבורנו. ניתן להגיע לתשוקה האמיתית שלנו על ידי היכרות עמוקה עם עצמנו, עם העולם הפנימי שלנו. שאלות כמו: מי אני, מה אני אוהב לעשות, מה יעשה אותי מוגשם ומאושר בחיים אלו? במה אני באמת טוב והייתי רוצה להעביר את הטוב הזה גם לאחרים? מה אני אוהבת לעשות יותר מי כל דבר אחר? מה אני רוצה להישג בחיים שלי ומוכן לעשות עבור זה הכל? שאלות אלו יכולות לעזור ולכוון אתכם לזהות מהי התשוקה האמיתית שלכם.

קל מאוד גם לזהות מהי התשוקה שלכם – תשוקה זאת אש שבוערת בתוכנו, שרוצה לפרוץ, לצאת החוצה, להראות את עצמה גם לאחרים. תשוקה לדבר מסוים באה לידי ביטוי בניצוצות בעיניים, בהתלהבות, אפשר לדבר על כך שעות, לעשות אותן ולא להרגיש איך הזמן עובר. אבל תשוקה זהו רק עיקרון אחד. עיקרון נוסף הוא:

עשייה, פעולות מתמידות, התמקצעות

אם תהיה לנו תשוקה בוערת אבל נשמור אותה בתוכנו במלי שנעשה פעולות מסוימות, צעדים מאוד ברורים על מנת לתת לתשוקה לבוא לידי ביטוי ומימוש, התשוקה תישאר תשוקה כלואה בתוך כלוב, מוקפת בפחדים ומעצורים פנימיים. שימו לב שרשמתי 3 מילים – עשייה, פעולות מתמידות והתמקצעות ושלושתן חשובות. על מנת להצליח ולהגשים את עצמנו עלינו להשקיע בעצמנו קודם, בפיתוח הכישורים והיכולות שלנו שבו אנחנו רואים את הצלחה וההגשמה האישית שלנו, עלינו לעשות פעולות מתמידות ולעשות הרבה פעולות על בסיס יומי על מנת שבסופו של דבר נשיג את המטרה שלנו.

אותה בחורה צעירה שרוצה להיות רקדנית, עליה לעבוד שעות על גבי שעות על יציבה, עמידה, תנועות פשוטות אפילו ולחזור עליהן שוב ושוב, להשקיע בפיתוח גמישות, לרקוד סגנונות שונים על מנת להרחיב אופקים, להתאמן  כל יום עד שבסופו של דבר היא תגיע להגשמה אישית וגם אז להמשיך לעבוד על עצמה.

אותו גבר שרוצה לפתוח עסק עליו להשקיע בעצמו קודם כל, לעבוד על התודעה שלו, ליצור חשיבה מנצחת, לעבוד על פיתוח הכישורים שלו שבתחומו הוא רוצה לפתוח עסק עד שהוא מגיע להגדרה של מומחנה, למתג את עצמו ולהמשיך לעשות זאת כל הזמן.

אותה אישה שחולמת על גוף חטוב ויפה, עליה לעשות שעות רבות של כושר, לשנות אורח חיים שלה, סוג האוכל ולדאוג לכך שהיא משקיעה בעצמה ועושה את הפעולות כל הזמן, אחרת מאוד קל לחזור איפה שהיא הייתה אם היא תחזור לנהל את אותו אורח חיים שהיא ניהלה והייתה בעודף משקל.

אבל ברור שיש לא מעט אתגרים בדרך, נפילות, אמונות מחסומים, פחדים, מטען רגשי שמנהל אותנו. לצערנו כל מה שציינתי לרוב מופעל אצלנו בצורה אוטומטית ואין לנו שליטה עליהם – בין אם מדובר באמונה מעכבת או ברצף מחשבות שמופילות לפעולה מסויימת, או על רגש מסוים שיושב על מטען רגשי מכאיב מהעבר ושולט בנו. לכן על מנת לעזור לאותה התשוקה להשתחרר ואכן לעמוד בפעולות ולהתמיד, חשוב לעמוד גם בעיקרון השלישי.

עיקרון שלישי – מנטור, אדם שכבר החה במקום שבו אתם נמצאים

לא סתם אומרים שלמורים ישנה משמעות ענקית בחיים שלנו ומי שאנחנו הופכים להיות. אם יש לנו מורים טובים ומקדמים, נהיה גם מוצלחים בתחום שבו המורה נתן לנו הכוונה. מנטור הוא מורה דרך, מכוון, אדם שכבר היה במקום איפה שאתם נמצאים ויודע איך הוא יכול לקחת אתכם מנקודה אחת לנקודה השנייה שבה אתם משתוקקים להיות, לכוון אתכם להתמודד עם כל אתגר  קטן שעלול לצוץ בדרך ולהיות מעצור.

אתם יכולים לעשות דברים לבד, לסלול את הדרך לבד לפי מה שאתם חושבים ומאמינים אבל אין כמו לעלות על הרכבת ולתת למישהו להוביל אתכם, אדם שעבר כבר והשיג כבר את מה שאתם רוצים להשיג, אדם עם גישה אחרת לחיים, ראיה אחרת, שליטה בתודעה וחוכמת חיים.  אין כמו מאמן אישי, מורה דרך, מנטור צמוד שמוביל אתכם, דוחף אתכם קדימה. הוא יכול לחסוך לכם המון זמן ואנרגיה והמון מחשבות וספקות.

 

מנטור רואה את מה שאתם לא רואים, הוא מסתכל מהצד, הוא רואה מה הם המעצורים הגדולים ביותר שלכם, מה חוסם אתכם. מנטור יכול לזהות אצלכם מחסומים ואמונות שאתם לא מודעים להם, אמונות שיכולים רק לעכב אתכם בחיים. אני מאמינה שבלי המנטור, העיקרון השלישי שמשלים את השני הקודקודים הראשונים, לשני הקודקודים הללו אין הרבה כוח ומשמעות.

 

אז אם אתם באמת רוצים לצאת לדרך של הגשמה והצלחה אישית וליצור שינוי אמיתי בחיים, לשחרר את התשוקה הבוערת ולעשות פעולות מתמידות לעבר אותה ההגשמה, מזמינה אתכם למפגש אימון איתי – מפגש ראשון בחינם, במתנה ממני כי אני באמת רוצה להוביל כמה שיותר אנשים לחיי מימוש והצלחה שלהם. אם אתם אכן שייכים לקטגוריה של אנשים רציניים ומשתוקקים לשינוי כאן ועכשיו, השאירו את הפרטים שלכם כאן בקישור ואצור איתכם קשר במהלך 24 שעות הקרובות.

http://test.dianabenzvi.com/coaching-session-present

 

דיאנה בן צבי

מנטורית להצלחה והגשמה אישית

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.